Malbork-Grzymała. Droga 515 z mocno ograniczonym ruchem...

  Malbork-Grzymała. Droga 515 z mocno ograniczonym ruchem przez prawie 10 miesięcy

  Radosław Konczyński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Malbork-Grzymała. Droga 515 z mocno ograniczonym ruchem przez prawie 10 miesięcy
  1/5
  przejdź do galerii
  Trwa rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 515 na odcinku Malbork-Grzymała i w związku z tym kierowców czekają duże utrudnienia, ale - co ważne - nie dotyczą one m.in. mieszkańców miejscowości położonych przy remontowanej drodze.
  Inwestor, którym jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, informuje, że nowa organizacja ruchu wchodzi w życie oficjalnie 7 stycznia, a ograniczenia wynikają z konieczności zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom drogi. Co najważniejsze, ruch lokalny będzie się odbywał normalnie, oczywiście na tyle normalnie, na ile pozwala inwestycja. Mieszkańcy dotrą więc do swoich domów, będą też kursowały autobusy.

  - Na rozbudowywanym odcinku drogi wykonawca będzie prowadził roboty drogowe w sposób umożliwiający dojazd do posesji, przejazd komunikacji zbiorowej, zaopatrzenia do funkcjonujących na terenie budowy zakładów czy instytucji, przejazd służb ratowniczych i komunalnych - wyjaśnia Anna Mątewska, zastępca dyrektora ZDW ds. inwestycji.

  Pozostali kierowcy nie przejadą przez odcinek Malbork-Grzymała. Dla nich zostały wytyczone objazdy drogami krajowymi nr 22 i 55 oraz drogą wojewódzką nr 517. Trasa objazdu prowadzi przez Malbork - Sztum - Stary Targ - Tropy Sztumskie.

  - Wprowadzone ograniczenia w ruchu wynikają z konieczności wykonania głębokich wykopów pod nową konstrukcję drogi - dodaje Anna Mątewska.

  Wicedyrektor ZDW informuje, że 20 grudnia ub.r. o zamiarze wprowadzenia zmiany w organizacji ruchu powiadomione zostały urzędy gmin, starostwa powiatowe i policja. Objazdy mają potrwać do końca października br.  POŻARY  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  "Pomaganie przez gotowanie". Nasza akcja charytatywna!

  POMORZE - region wolności

  POMORZE - region wolności

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!