Malbork wydzierżawi parkingi na 8 lat

  Malbork wydzierżawi parkingi na 8 lat

  Jacek Skrobisz

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Strategiczne dla ruchu turystycznego parkingi w mieście zostaną wydzierżawione aż na osiem lat. Urząd Miasta Malborka przygotowuje przetarg na wynajem dwóch placów postojowych w pobliżu pokrzyżackiej warowni i jednego przy dworcu PKP.
  Zaskakująca jest długość umów z przyszłymi parkingowymi. Do tej pory miasto dzierżawiło dwie nieruchomości w pobliżu zamku tylko na okres pięciomiesięcznego sezonu turystycznego.

  - Będzie to zupełnie nowe podejście do zagadnienia parkingów w naszym mieście, ponieważ chcę, żeby oferent, który wygra przetarg, wykonał także kilka inwestycji - mówi Andrzej Rychłowski, burmistrz Malborka. - Wprowadzono tu okres ośmioletni, gdyż nakłady, jakie będzie musiał ponieść dzierżawca, będą znaczne i dotyczą zarówno parkingu w Kałdowie, jak i nowego parkingu w sąsiedztwie dworca.


  W marcu zostanie ogłoszony przetarg, który określi szczegółowe warunki dzierżawy placów o powierzchni 9240 m kw. przy ul Wałowej, 6406 m kw. przy skrzyżowaniu ul. Wałowej i ul. Głównej (w sezonie turystycznym) oraz 4237 m kw. między ul. Dworcową a ul. Żelazną.
  Umowy z przyszłymi dzierżawcami mają gwarantować "rozsądne" ceny biletów.

  - Chcemy, by oferent podał w ofercie cenę biletów parkingowych, która corocznie będzie mogła ulegać indeksacji o stopień inflacji - wyjaśnia Rychło- wski. - Chodzi o to, by miasto miało także wpływ na wysokość opłat i by nie powodowały one u turystów wrażenia, że są za wysokie.

  Kompleksowe rozwiązania


  Zamiarem malborskiego magistratu jest kompleksowe ujęcie kwestii miejsc postojowych dla turystów. Zostaną wprowadzone bilety godzinne i dzienne, które będą obowiązywały jednocześnie na parkingach przy zamku, jak i przy dworcu PKP. W przyszłości planowane jest stworzenie Systemu Informacji Miejskiej, który przy wykorzystaniu elektronicznych tablic będzie powiadamiał turystę, czy na danym parkingu są jeszcze wolne miejsca.

  Nowy parking powstanie też przy ul. Wareckiej, na terenie byłej ciepłowni. Teraz jest to baza wykonawcy deptaka wzdłuż ul. Kościuszki. W przyszłości tam będą parkować mieszkańcy i goście, odwiedzający centrum Malborka.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo