Malbork. Urośnie płatna strefa parkowania

Jacek SkrobiszZaktualizowano 
Zmotoryzowani muszą się przygotować na to, że wkrótce powiększy się liczba płatnych miejsc parkingowych w Malborku. Ma to być sposób na wprowadzenie rotacji aut w centrum miasta, które cierpi na deficyt parkingów.

Do dotychczasowych punktów, gdzie trzeba było zapłacić za zostawienie samochodu, dołączyły place przy ul. Kopernika (naprzeciw banku), przy ul. Poczty Gdańskiej (obok totalizatora), a także 20 miejsc przy Starostwie Powiatowym. Decyzję o powiększeniu Strefy Płatnego Parkowania podjęła już Rada Miasta, choć nie jednomyślnie. Największe kontrowersje wzbudził pomysł postawienia parkomatów przy siedzibie starostwa (pierwotnie Urząd Miasta chciał objąć opłatami wszystkie miejsca postojowe wokół budynku) oraz przy ul. Poczty Gdańskiej.

Z pierwszego parkingu korzystają przede wszystkim pracownicy i petenci urzędu powiatowego, magistratu, a także pobliskiej prokuratury i firmy ubezpieczeniowej. Część radnych apelowała o pozostawienie tamtejszego parkingu wolnym od opłat. Burmistrz Malborka zaproponował więc, by chociaż na 20 miejscach wprowadzić płatną strefę. To, jego zdaniem, ułatwi życie petentom pobliskich urzędów, którzy będą gotowi wyłożyć gotówkę za postój, byle szybko zaparkować i załatwić swoją sprawę.

Wątpliwości budziło też wprowadzenie opłat na parkingu przy ul. Poczty Gdańskiej w pobliżu siedziby Sądu Rejonowego.

- Nie zgadzam się na to, by przy budynkach instytucji publicznych parkingi były płatne - mówiła na posiedzeniu Rady Miasta Jadwiga Szprengel. - Byłam ławnikiem w sądzie i tam rozprawy trwają czasami 2-3 godziny. Jeśli świadek zapłaci za krótszy postój, to nie będzie mógł wyjść z sądu, a za brak opłaty może otrzymać karę.

Kara za brak ważnego biletu parkingowego wyniesie 50 złotych. Radni ustalili też termin obowiązywania opłat - od poniedziałku do piątku w godz. 8-15. Opłata za pół godziny parkowania wyniesie 50 gr. Parkometry pojawią się w nowych miejscach dopiero po publikacji uchwały Rady Miasta w Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego. To może potrwać nawet kilka miesięcy.

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie