Makuszewski debiutuje i asystuje

Maciej Makuszewski, ostatnio grający w Lechii Gdańsk, w sobotę zadebiutował w barwach Vitorii Setubal. Trenerem portugalskiego zespołu jest Joaquim Machado, były szkoleniowiec biało-zielonych.

Vitoria zremisowała u siebie z Maritimo 1:1, a Makuszewski zaczął mecz w podstawowym składzie. Gospodarze objęli prowadzenie w 42 minucie spotkania. Bramkę strzelił Andre Claro, a "Maki" zanotował asystę. Polski pomocnik został zmieniony w 69 minucie przez Daniego, a dwie minuty później Maritimo wyrównało po strzale Fransergio z rzutu karnego.

Makuszewski jest piłkarze Lechii, który do Vitorii został wypożyczony do końca sezonu 2016/17. Cały mecz w zespole z Setubal rozegrał także były obrońca biało-zielonych, Tiago Valente.