3/8 Zamknij

Sobota, 1 maja, to Święto Pracy, ale także coroczna okazja do świętowania wejścia Polski do Unii Europejskiej. W tym roku wydarzenie będzie celebrowane

pixabay.com

Poprzednie Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze Poprzednie Następne

Sobota, 1 maja, to Święto Pracy, ale także coroczna okazja do świętowania wejścia Polski do Unii Europejskiej. W tym roku wydarzenie będzie celebrowane już po raz 17.

- Chcemy, by nasze dzieci i wnuki miały szansę życia i startu razem z równolatkami z innych państw Europy - mówią przedstawiciele Stowarzyszenia Obywatele RP Gdańsk i Tolerado. - Nie ma naszej zgody na polityczne rozgrywanie naszej obecności w strukturach UE.

Dlatego zapraszają na spacer z flagami Polski i Unii Europejskiej, który ich zdaniem "jest jedynym możliwym sposobem zamanifestowania naszych oczekiwań w dobie pandemii".

Spacer wyruszy 1 maja o godzinie 12.00 spod Złotej Bramy i poprowadzi pod Dwór Artusa, gdzie zostaną odśpiewane hymny Polski i Unii Europejskiej. Przed rozpoczęciem organizatorzy rozdadzą po pięćdziesiąt flag Polski i Unii Europejskiej. Wydarzenie potrwa około 1,5 godziny. Dla tych którzy będą woleli świętować w domach będzie transmitowane na Facebooku. Wróć do artykułu

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy