Mają wielki talent

Hala sportowa przy Zespole Szkół w Nowej Karczmie kolejny raz była miejscem zmagań młodych szczypiornistów z całej Polski.

Tym razem swoje umiejętności podczas IV Pomorskiego Festiwalu Piłki Ręcznej mogli zaprezentować dziewczęta oraz chłopcy z rocznika 2000. W kategorii dziewcząt rywalizowało siedem drużyn. Najlepszą ekipą okazała się Kadra Pomorska 2000. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna SKS Starogard Gdański. Trzecia lokata przypadła z kolei reprezentacji MKS Sambor Tczew. Warto podkreślić, że gospodynie UKS Nowa Karczma zajęły czwartą pozycję.

Najwięcej bramek zdobyła w czasie turnieju zawodniczka ze Starogardu Julia Burczyk. Natomiast do grupy najlepszej siódemki turnieju wybrano: Karolinę Kamińską (N. Karczma), Izabelę Kasprzak (Starogard), Weronikę Kwietniewską (Gdańsk), Aleksandrę Pucho-wską (Tczew), Wiktorię Smołę (Kadra 2001), Martynę Szulc (Elbląg) i Katarzynę Zegarlicką (Kadra 2000). W rywalizacji chłopców pierwsze miejsce wywalczył zespół Kadry Dolnośląskiej. Drugie miejsce zajął zespół MTS Kwidzyn. Trzecie miejsce przypadło gospodarzom UKS Nowa Karczma.

Tytuł króla strzelców powędrował do Adriana Dymika (Kwidzyn). Natomiast najlepszą siódemkę wśród chłopięcych drużyn stanowili: Szymon Działakiewicz (Kadra Dolnośląska), Łukasz Hys (Conrad Gdańsk), Szymon Kiejdo (Siódemka Osowo), Nikodem Kutyła (Kwidzyn), Oskar Kołodziejczyk (Nowa Karczma), Jakub Matlęga (Kadra Dolośląska) oraz Patryk Tomaszewski (Bartoszyce).

Organizatorem zawodów był UKS Nowa Karczma i Okręgowy Związek Piłki Ręcznej oraz samorząd powiatu kościerskiego oraz gminy Nowa Karczma. Patronat honorowy nad turniejem objął marszałek województwa pomorskiego.