Mają haczyk na wędkarzy

  Mają haczyk na wędkarzy

  Mateusz Węsierski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Nadchodzą ciężkie czasy dla wędkarzy z Miastka i okolic. Najdotkliwszy cios trafia w ich portfele, bo od nowego roku będą płacić więcej za przyjemność wędkowania, a wybór jezior zostanie drastycznie ograniczony. Tylko najbogatsi będą mogli sobie pozwolić na satysfakcję łowienia na kilkunastu akwenach, tak jak to było od 1992 roku, kiedy to jeziora dzierżawiło gospodarstwo rybackie Marka Girtlera z Miastka.
  W tym roku Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej ze Szczecina zerwał z nim umowę, bo nie przedstawiał on operatów rybackich.
  - Uchylał się od tego, więc musieliśmy zakończyć współpracę, bo operaty to ważne dokumenty przedstawiające m.in. sposób prowadzenia gospodarki zarybieniowej - tłumaczy Teresa Błaszczak, zastępca dyrektora RZGW Szczecin.

  Innych konsekwencji wobec dotychczasowego dzierżawcy nie wyciągnięto, a wiadomo, że teraz najbardziej ucierpią wędkarze, którzy dotąd mieli dwa wyjścia - wstępować w szeregi lokalnych kół Polskiego Związku Wędkarskiego albo wykupywać pozwolenia u prywatnego dzierżawcy. W przypadku PZW mieli do wyboru mniej jezior, a u Girtlera ponad 50.

  Po odebraniu mu wód, RZGW ogłosiło przetargi. Różnica wobec sytuacji z 1992 roku jest taka, że kiedyś zrobiono jeden konkurs na dzierżawę wszystkich jezior, a teraz każdy zbiornik będzie podlegał pod osobny przetarg.

  - Z pewnością zrobi się więcej właścicieli. To oznacza spore wydatki dla wędkarzy, którzy chcieliby nadal łowić na wszystkich wodach. Liczymy jednak, że dzięki temu nam przybędzie członków, a poza tym chcemy wystartować w kilku przetargach na dzierżawę wód zabranych firmie Marka Girtlera - mówi Jerzy Lubieński, prezes Koła PZW Karaś z Miastka.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo