Magazyn wysokiego składowania w Porcie Gdynia z pozwoleniem na użytkowanie

MTZaktualizowano 
mat. prasowe
Pierwszy obiekt w ramach Centrum Logistycznego z Porcie Zachodnim w Gdyni już we wrześniu zostanie otwarty. Magazyn wysokiego składowania nr 1 otrzymał już pozwolenie na użytkowanie.

To jeden z czterech przewidzianych do realizacji tego typu magazynów w tym rejonie Portu Gdynia. W ramach inwestycji, o wartości 53 mln zł brutto, powstał magazyn o powierzchni użytkowej około 11 000 m kw. wraz z infrastrukturą techniczną i drogową.

- Budowa magazynu przy ulicy Logistycznej to kolejny krok do tworzenia nowej jakości na obszarach przyszłego Centrum Logistycznego Portu Gdynia - podkreślał Grzegorz Dyrmo, wiceprezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia SA.- Dzięki takim inwestycjom, port gdyński XXI wieku będzie odpowiednim partnerem logistycznym dla kontrahentów zarówno z Polski jak i z całej Europy. Nastąpi również znaczące zwiększenie powierzchni magazynowej jaką dysponuje Zarząd Portu - teraz nasze zasoby wynoszą ogółem ponad 190 tysięcy metrów kwadratowych.

Obiekt o wysokości użytkowej 10,5 metrów jest przeznaczony do składowania wysoko-przetworzonych towarów drobnicowych w opakowaniach. Prowadzone tutaj usługi logistyczne związane będą z magazynowaniem, przyjęciem, składowaniem, kompletacją, konfekcjonowaniem oraz wydawaniem zapasów w systemie cross-dockingu.

Budynek, podzielony wewnątrz na cztery komory magazynowe, dostosowano do wymiarów regałów ramowych paletowych z zapewnieniem szerokości korytarza roboczego dla urządzeń transportowych - wózków podnośnikowych z wysuwanymi masztami.

Konstrukcja dachu obiektu została dodatkowo wzmocniona dla potrzeb budowy na całej powierzchni instalacji fotowoltaicznej. Natomiast część techniczna zlokalizowana jest poza powierzchniami magazynowymi w formie przybudówki jednokondygnacyjnej z niezależnym dostępem i dojazdem. Nowy magazyn zostanie objęty monitoringiem zewnętrznym oraz wewnętrznym.

polecane: 60 Sekund biznesu: Ekonomia współdzielenia coraz popularniejsza.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie