Maersk Drilling, spółka usług w zakresie odwiertów głębinowych otwiera biuro w Gdańsku

JKLZaktualizowano 
Biuro Maersk Drilling w Gdańsku będzie jednym z głównych dostarczycieli usług i rozwiązań biznesowych dla globalnej działalności firmy.

Gdańska placówka będzie odpowiadać za administrację, dostawy, usługi IT.

- Potrzebujemy silnego wsparcia dla naszych globalnych działań. Gdańsk został wybrany ze względu na dostęp do wykwalifikowanej kadry. Ponadto, dzięki swojemu położeniu, które zapewnia bardzo dobre możliwości komunikacyjne, Gdańsk będzie zapewniał wsparcie kilku innym lokalizacjom firmy - mówi Mikael Fredsted, dyrektor zarządzający Maersk Drilling Gdańsk.

Wybór Gdańska jako ostatecznej lokalizacji dla nowego centrum Maersk Drilling, był wspierany przez inicjatywę Invest in Pomerania.

- Wspaniale jest powitać kolejną globalną markę, która planuje zatrudnić wielu wysoko wykwalifikowanych i wykształconych mieszkańców regionu. Jesteśmy dumni, że ta znana na całym świecie firma będzie teraz kojarzona z Gdańskiem i Pomorzem również w zakresie lokalnego Sektora Usług dla biznesu - powiedział Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Zobacz nasz serwis o gospodarce morskiej>>>

Maersk Drilling to skandynawska firma działająca na rynku ropy i gazu świadcząca usługi wiertnicze dla firm naftowych na całym świecie. Jej zaawansowana technologicznie flota składająca się z 23 platform i jednostek wiertniczych należy do najmłodszych w branży, zapewniając tym samym najwyższy poziom bezpieczeństwa. Firma zatrudnia ponad 2850 wysoko wykwalifikowanych specjalistów w zakresie inżynierii morskiej i przybrzeżnej, opierając swoje usługi na 40-letnim doświadczeniu w najbardziej wymagających warunkach środowiskowych na świecie.

We flocie posiada takie jednostki jak Maersk Venturer. To jeden z czterech zamówionych w stoczni koncernu Samsung statków wiertniczych. Kontrakt opiewał na ponad 2,5 mld dolarów. Statki mogą przeprowadzać wiercenia do głębokości 12 kilometrów.

Najważniejsze inwestycje w 2018 r. na Pomorzu:

POLECAMY NA STREFIE BIZNESU:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie