Luksusowa willa Jana Kulczyka na sprzedaż. Wnętrza willi Jana Kulczyka. Rezydencja w Alpach kosztuje 660 mln zł [ZDJĘCIA, WIDEO]

  • Dziennik Bałtycki

oprac. Sara Nowak

Luksusowa willa Jana Kulczyka, znajdująca się w St. Moritz w Alpach, jest na sprzedaż. Rezydencja wystawiona została za ceną 185 milionów dolarów (666 milionów złotych). Podziemne jezioro, złoto na ścianach, prywatny teatr - musicie zobaczyć te wnętrza!

Willa urządzona jest z niebywałym przepychem - podłogi wyłożone są futrami, ściany pokryte 24-karatowym złotem lub futrem z norek, gabinet jest obity szkarłatnym aksamitem i połączony z sekretną biblioteką. Jest także podziemne jezioro i prywatny teatr.

Luksusowa willa Jana Kulczyka w Alpach:

 fot. Senada Adzem

Luksusowa willa Jana Kulczyka na sprzedaż. Wnętrza willi Jan...

Luksusowa willa Jana Kulczyka w Alpach jest na sprzedaż fot. Senada Adzem
Luksusową willę zaprojektowało Studio DAR Architects http://studiodar.co.uk/

Jan Kulczyk, przedsiębiorca, właściciel firmy Kulczyk Holding i międzynarodowej grupy inwestycyjnej Kulczyk Investments z siedzibą w Luksemburgu zmarł 29 lipca 2015 roku. Miał 65 lat.

Jan Kulczyk nie żyje. Najbogatszy Polak miał 65 lat

Biznesmen zmarł w Wiedniu w wyniku pooperacyjnych komplikacji po drobnym zabiegu kardiologicznym.

Dr Jan Kulczyk pochodził z Bydgoszczy. Urodził się w 1950 r. Przez wiele lat kojarzony był z Poznaniem. To tutaj ukończył wydział Handlu Zagranicznego na ówczesnej Akademii Ekonomicznej (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny) oraz prawo na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza. Doktorat obronił w Instytucie Zachodnim Polskiej Akademii Nauk w 1975 r. Swoją przygodę z biznesem rozpoczął w 1981 r. Założył wtedy firmę Interkulpol. Później związał się z branżą motoryzacyjną. Utworzył sieć dystrybucji samochodów Volkswagena. Później utworzył spółkę akcyjna Kulczyk Holding, która obecnie jest w grupie Kulczyk Investment House. Był współzałożycielem Polskiej Rady Biznesu, prezesem Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej, honorowym prezesem Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej.

 Waldemar Wylegalski

Poznań: Grób Jana Kulczyka i Krystyny Feldman 1 listopada [ZDJĘCIA]

Luksusowe jachty w Gdyni - wideo:

Podczas 12. edycji Targów Wiatr i Woda można było zobaczyć ponad 100 pięknych jachtów oraz luksusowych łodzi motorowych i skuterów. To wszystko w naturalnym środowisku. Wszyscy przybyli mieli doskonałą okazję do zapoznania się z ciekawymi i jednocześnie ekskluzywnymi nowościami.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

25.02.2019, 01:00

1st - 660mln? Wygram? o.O
2nd - lepszej jakosci foty wrzucaja dzieciaki na Fb - blagam Was... odechciewa sie patrzec na to scierwo - jak pracujecie to pracujcie, a jak nie to... sam wiesz...
3rd - wille kupilem w zeszlym tyg - denne info, dennego reportera z dna jakosci kulturalnej

24.02.2019, 12:28

bardzo krytyczny do siebie. Ale jeśli się przyznajesz to sprawa jest oczywista

24.02.2019, 12:26

Nie uzbierał. Kulczyk należał do tych ludzi, którzy w miarę bogacenia się nie zatracił cech czysto ludzkich i empatii. No Rydzyk to "wielki filantrop" tylko że u ludzi najbardziej kocha ich kasę....

07.02.2019, 14:43

Lepiej niech nic nie mówi. Niech bierze spadek i sprzedaje bo niedługo będzie przepadek mienia

07.02.2019, 14:35

Poczekam na przetarg "z wolnej ręki" i zaoferuję 1307 zł bo mam taką emeryturę - a co mi jedna emeryturka - przeżyję.... Aaa jeszcze jedno - po jaki .... mi taka komórka

03.01.2019, 23:41

Jeden wielki kicz!

01.01.2019, 15:57

Jestes taki glupi, czy tylko udajesz.
Poniewaz kompletnie brak ci jakiejkolwiek wiedzy na temat skad jakikolwiek Polak uzbieral kase na najdrozszy dom w Szwajcarii, atakujesz inna i nie zwiazana z tym osoba. Ponadto jestes tak naiwny ze rydzyk bylby w stanie wygenerowac az tak wielka suma.
Przestan sie kompromitowac

30.12.2018, 17:00

To już sprzedane, kupił niejaki Judasz Rydzyk.

29.12.2018, 13:04

-Zagram w totka i wygram 660 mln zł.
-Kupię willę P. Kulczyka.
-Umrę z głodu, bo z mojej emeryturki nie zdołam utrzymać takiego "domku".
-Pozostanie mi tylko przekazać willę w odpowiednie (bogate) ręce najlepiej tego speca od wód termalnych. Choć zapewne i on nie dałby rady takiego przybytku utrzymać i potraktowałby to jako chęć zemsty z mojej strony. Ale on ma "plecy", których ja nie mam, więc wszystko jest możliwe.

28.12.2018, 09:33

Co miałbym tam zobaczyć?Skórę na której klęczała p.P robiąc laskę p.K? Jakoś średnio mnie to interesuje

26.12.2018, 15:29

Balabym się tam mieszkać Mrocznie i strasznie

10.12.2018, 08:03

zlodziej

02.12.2018, 20:26

Gustowny dom. Emanuje Kujawski spokój ducha.

11.11.2018, 09:49

Nic bym nie sprzedawala jak można kogoś usuwać. Z mieszkania za jego plecami przetarga stop chyba ze dom jest z grzybem byłby pan w stanie utrzymać rodzinę za marne grosze teraz sobie zobaczcie do czego doprowadziliscie

05.10.2018, 22:54

Kiedy ten czasowy mieszkaniec pałacu prezydenckiego zacznie zrealizować obietnice wyborcze dzięki, którym przegrał Komorowski i wyrówna szanse społeczne poprzez uspołecznienie majątków zdobytych poprzez prywatyzację PRL'u, etc czyli np. willę pozostałą w Alpach po śp. doktorze pośredniku zwróci Narodowi PRL'u bis?

01.10.2018, 22:13

O Boże, nie chciałabym mieszkać w katakumbach!

25.09.2018, 22:02

Po prostu smutne...Dom powinien być przytulny a tu z każdego kawałka powierzchni krzyczy metka z ceną.

21.09.2018, 22:47

Takie jest przekonanie ogółu. Tak czują zamiast modlić się za duszę śp. .Jana. A co ma powiedzieć ten i ów z rodziny ?

21.09.2018, 22:44

Musi tam pozostać właściciel na zawsze. I po co to mu było ?
A co słychać u wdowiej partnerki zmarłego ?

15.09.2018, 11:48

I ktoś mi powie że on umarł już to widzę trzeba było odwalić teatrzyk z nieudanym zabiegiem i komplikacjami bo przecież takiej kasy uczciwie to pewnie zarobić się nie da a siedzieć iść z taką kasą też głupio cyrk odstawili i po sprawie

12.09.2018, 08:54

No i do dziury tego nie zabrał.

10.09.2018, 22:00

Czego jak czego, ale dobrego gustu to Pan Kulczyk sobie nie kupił.

24.08.2018, 09:31

Najbogatszy SB-ek w Polsce leczy się w miejskim szpitalu w Austrii i umiera. To były rzeczywiste "jaja z pogrzebu"