Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Łukasz Ossowski Człowiekiem Roku 2017 "Dziennika Bałtyckiego". Nasza gala urodzinowa w hotelu Hilton [zdjęcia, wideo]

Monika Jankowska
Łukasz Ossowski Człowiekiem Roku 2018!
Łukasz Ossowski Człowiekiem Roku 2018! Przemek Świderski
Łukasz Ossowski, sołtys Rytla, otrzymał prestiżowy tytuł „Człowiek Roku 2017”. To najważniejsza nagroda „Dziennika Bałtyckiego”. Łukasz Ossowski w obliczu ogromnej tragedii, jaką była ubiegłoroczna sierpniowa nawałnica, pokazał całej Polsce i światu, jak zarządzać tak gigantycznym kryzysem. 18 – osobową kapitułę konkursową ujęło jego zaangażowanie i determinacja.

Wręczenie nagrody odbyło się w czwartek, 21 czerwca podczas uroczystej gali połączonej z 73 urodzinami „Dziennika Bałtyckiego”. Miło nam było gościć przyjaciół i sympatyków naszej gazety w gdańskim hotelu Hilton.

- Mam ogromną przyjemność i zaszczyt powitać Państwa na gali 73. urodzin naszej gazety. 73 lata i jeden miesiąc temu ukazał się pierwszy numer naszej gazety. Dzisiaj jest najlepszy moment, żeby powiedzieć Wam, drodzy Czytelnicy: dziękuję, że jesteście. Pragnę zapewnić, że mimo upływu lat i zmiany sposobu konsumpcji mediów utrzymujemy mocną pozycję lidera – chodzi o wydania papierowe – a jednocześnie rozwijamy się w zawrotnym tempie w internecie. Oficjalne dane z ostatniego miesiąca mówią, że w naszych serwisach dziennikbaltycki.pl i 35 serwisach lokalnych naszemiasto.pl na Pomorzu pozyskaliśmy 3,5 mln unikalnych użytkowników, którzy średnio miesięcznie wygenerowali ruch na poziomie 25 mln odsłon. To jest podwojenie danych z roku ubiegłego. Fakt ten pokazuje, jak bardzo się rozwijamy – podkreślał podczas gali redaktor naczelny „Dziennika Bałtyckiego”, Mariusz Szmidka.

Głos zabrał także Wiktor Pilarczyk, prezes Polska Press Grupy, oddział Gdańsk. - Nasza wiarygodność, obiektywizm, i to co tutaj robimy, buduje nasze marki i wpisuje się w pewne DNA odpowiedzialności za społeczeństwo. Taka jest nasza rola, nasza misja, którą z przyjemnością realizujemy.

Człowiek Roku 2017 - Łukasz Ossowski

Głównym punktem programu było wręczenie statuetki „Człowiekowi Roku 2017”. Wśród nominowanych znaleźli się: Mariusz Drapikowski, Roger Jackowski, Maciej Grabski, prof. Wiesław Janusz Kruszewski, Basil Kerski, nadkom. Paweł Mrozowski i asp. sztab. Jacek Gilewski, Rafał Siemaszko, Marek Więcławek, Andrzej Stelmasiewicz oraz Łukasz Ossowski.

To właśnie ten ostatni – najbardziej znany w Polsce i na świecie sołtys - został „Człowiekiem Roku 2017”. Niestety nie mógł do nas dotrzeć tego dnia. Nagrodę w jego imieniu odebrała siostra – Alicja Kamińska. Sam nagrodzony przygotował zaś wiadomość wideo, w której podkreślał, jak wiele znaczy dla niego to wyróżnienie.

Gala urodzinowa "Dziennika Bałtyckiego"
Gala urodzinowa "Dziennika Bałtyckiego" Piotr Hukało

- Ta nagroda jest dla mnie wyjątkowa, bardzo serdecznie dziękuję. Tamten sierpniowy wieczór, piękny, gorący wyrwał nam wiele drzew. Ale wyrwał nam też wiele serc. Lecz dzięki ogromnej rzeszy społeczności, która przybyła do nas, żeby nam pomóc, spowodowała, że w nasze serca wlała się nadzieja na to, że powrócimy do rzeczywistości, która towarzyszyła nam przez szereg poprzednich lat. Chcę, żeby wybrzmiało tutaj, że jestem wdzięczny tej ogromnej rzeszy ludzi – wolontariuszom, instytucjom, firmom, wszystkim, którzy pomagali nam w tym trudnym czasie – mówił sołtys Rytla.

A redaktor naczelny Mariusz Szmidka tak argumentował decyzję kapituły konkursowej

- To przykład człowieka ofiarnego, niezwykle zaangażowanego w to, co robi. Zrobił wówczas i robi dalej to, co miało już miejsce wiele dziesiątek lat temu – wytworzył nową Solidarność, wytworzył Solidarność międzyludzką, która przetrwała do dziś. A wszystko na to wskazuje, że trwać będzie dalej jako idea pomagania jeden drugiemu w myśl zasady jeden za wszystkich – wszyscy za jednego. Jego postawa jest niezwykle budująca i dająca nadzieję. Pokazuje, że ludzie na dole są lepiej zorganizowani, bardziej oddani i skuteczni. Że samorządy są bliżej ludzi i wiedzą lepiej od władzy centralnej, co jest im najbardziej potrzebne.

Top Produkt 2018

W trakcie czwartkowej gali poznaliśmy także laureatów pięciu kategorii w konkursie Top Produkt 2018.

- Celem tego konkursu jest wyróżnienie produktów, które cieszą się popularnością w naszym regionie i rozsławiają Pomorze. Chodzi o to, żeby pokazać produkt, który będzie marką Pomorza. Top Produkt pokazuje, jak bardzo szerokie spektrum ma pomorski przemysł i sektor usług – tłumaczył obecny na gali marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk, który objął konkurs Top Produkt swoim patronatem.

Gala urodzinowa "Dziennika Bałtyckiego"
Gala urodzinowa "Dziennika Bałtyckiego" Piotr Hukało

A oto zwycięzcy:

Top Produkt w kategorii turystyka –Muzeum Mitologii Słowiańskiej - Grodzisko Owidz
Top Produkt w kategorii Dom - wiaty śmietnikowe - FIRMA WIRELAND
Top Produkt w kategorii Przemysł - Porcelana Fason Daisy - Firma LUBIANA
Top Produkt w kategorii Artykuły Spożywcze – piwo Albae Cerevisiae - Browar Czarna Owca –
Top Produkt w kategorii Nowe Technologie – zabieg usuwania zaćmy – Swissmed

Najpopularniejszym Top Produktem 2017, głosami Czytelników, został natomiast niszczyciel min ORP Kormoran.

Top Menedżer 2017

W czwartek nagrodę odebrał także Top Menedżera Roku 2017 czyli Adam Żołnowski – wiceprezes ds. finansowych firmy DCT - najnowszego i najnowocześniejszego polskiego terminalu kontenerowego.

Gala urodzinowa "Dziennika Bałtyckiego"
Gala urodzinowa "Dziennika Bałtyckiego" Piotr Hukało

Dla gości urodzinowej gali zaśpiewała Grażyna Łobaszewska z zespołem Ajagore.

Gala urodzinowa "Dziennika Bałtyckiego"
Gala urodzinowa "Dziennika Bałtyckiego" Piotr Hukało

Mieczysław Struk:

Tomasz Starczewski:


Bartłomiej Pomierski:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki