Łuhuu!!!, czyli perfomance na plaży

  Łuhuu!!!, czyli perfomance na plaży

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Bałtycki

  Niecodziennie zapowiada się tak wyjątkową akcję jak projekt artystyczny wrocławskiej Grupy Łuhuu!!!
  Głównym bohaterem akcji na plaży w Jelitkowie będzie stół. Przedmiot na pozór zwykły, codzienny. Towarzysz rodzinnych rytuałów. Co oznacza przeniesiony w kontekst sztuki? Jak odczytać wystawienie go na niestabilność i niebezpieczeństwo? Grupa Łuhuu! powstała we Wrocławiu w 2005 roku, tworzą ją Katarzyna Goleń, Karina Marusińska, Agnieszka Rzeźniak i Natalia Rzeźniak. 

  W swoich działaniach łączy różne dziedziny sztuki, tworzy głównie performance, akcje parateatralne i happeningi. Wychodzi poza zamknięte galeryjne strefy, wkracza w przestrzeń publiczną.
  Ciężko opisać poszczególne akcje. Utrzymane są one w specyficznej poetyce. Z pozoru są to jedynie niewinne, beztroskie, dziecięce zabawy. Dziewczęce, z wierzchu nieco infantylne czynności - bujanie się na huśtawce, naśladowanie porcelanowych lalek, zabawa w dom - stawiają poważne, dorosłe pytania.

  W akcjach grupy najważniejszym elementem jest interakcja z publicznością, wpisanie się w zastany kontekst. Grupa brała udział m.in. w: Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Performance "Interakcje" w Piotrkowie Trybunalskim, Przeglądzie Sztuki Młodej w ekstremalnych warunkach "Survival" we Wrocławiu, w warsztatach artystycznych "Grand kanion sztuki. Kraj - obraz kopalni" w Bełchatowie. Swój happening "Bil - Babel" realizowała na terenie miasta Bilbao w Hiszpanii. Projekt, który artyści zaprezentują w Gdańsku, jest częścią programu "Inkubator" prezentującego i promującego młodą sztukę.  

  Gdańsk Jelitkowo, plaża (wejścia numer 72), sobota, g. 16.00, wstęp wolny.


  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo