Lotto Ekstraklasa. Arka Gdynia gorsza od Legii Warszawa [relacja, zdjęcia]

AW
W 25. kolejce Lotto Ekstraklasy Arka Gdynia przegrała przed własną publicznością z Legią Warszawa 1:2. Jedynego gola dla Arki strzelił Maciej Jankowski. Dla Legii trafiali Carlitos Lopez oraz Sandro Kulenović. Przemyslaw Swiderski

Piłkarze Arki Gdynia nie mają powodów do radości. Nie wygrali w lidze już od dziewięciu spotkań, jednak prezes klubu zapewniał, że posada trenera, Zbigniewa Smółki, jest niezagrożona.

Sobotnie spotkanie lepiej zaczęli przyjezdni, którzy od początku zepchnęli Arkę do defensywy. W ciągu pierwszego kwadransa Legia nie stworzyła sobie klarownych okazji bramkowych. Dwukrotnie z dystansu uderzali najpierw Dominik Nagy, a później Michał Kucharczyk, ale nie zmuszali Pavelsa Steinborsa do interwencji. W 13. minucie kontuzji doznał Damian Zbozień, który nie był w stanie kontynuować gry. W jego miejsce na murawę wszedł Tadeusz Socha. Po początkowej przewadze Legii to Arka przejęła inicjatywę, jednak także jak Wojskowi nie byli w stanie stworzyć groźnej sytuacji bramkowej.

Inaczej sprawa miała się po przerwie. W drugą połowę odważniej weszli podopieczni Zbigniewa Smółki, ale to Legia w 59. minucie meczu objęła prowadzenie. Carlitos Lopez strzałem zza pola karnego pokonał Steinborsa I trafił w okienko bramki. Pięć minut później było już 2:0. Legioniści wyszli z kontrą trzech na trzech I po kombinacyjnej akcji piłkę do siatki wpakował Sandro Kulenović. To nie podcięło skrzydeł arkowcom. W 68. minucie Maciej Jankowski pokonał Radosława Majeckiego. Arka wciąż próbowała wyrównać. Na siedem minut przed końcem spotkania Tadeusz Socha z kilku metrów strzelił ponad poprzeczką. Na więcej Arki nie było jednak stać. Górą w tym spotkaniu była Legia Warszawa. Tym samym passa meczów bez zwycięstwa żółto-niebieskich wciąż trwa.

Piłkarzy pożegnały gwizdy, a kibice domagali się, by trener Zbigniew Smółka przyszedł porozmawiać z kibicami.

W następnej kolejce Arka zagra na wyjeździe z Zagłębiem Lubin. Początek spotkania w niedzielę 17 marca o godzinie 15.30

Adam Deja: Mogliśmy przegrać tylko po stałym fragmencie gry