Lotto Ekstraklasa. Arka Gdynia bliżej utrzymania w ekstraklasie

Szymon Szadurski
Arka zrobiła ważny krok w kierunku utrzymania w Lotto Ekstraklasie
Arka zrobiła ważny krok w kierunku utrzymania w Lotto Ekstraklasie Karolina Misztal
Wielce istotne zwycięstwo w walce o utrzymanie się w Lotto Ekstraklasie odniosła Arka Gdynia, pokonując Zagłębie Sosnowiec 2:0 po golach Macieja Jankowskiego i Luki Zarandii.

Dla trenera i zawodników Arki z pewnością dobrą wiadomością było, że przeciwko żółto-niebieskim nie wystąpi Žarko Udovičić, który w przegranym poprzednio spotkaniu trafił do siatki żółto-niebieskich. Zawodnik ten przeniósł się z Zagłębia w szeregi Lechii Gdańsk.

Dla trenera Arki Jacek Zielińskiego ważniejsze jednak zapewne było, że w końcu miał do dyspozycji napastnika, gdyż w masce zabezpieczającej kontuzjowany nos wystąpił w pierwszym składzie Maciej Jankowski. Niestety w pierwszej połowie spotkania nie dało to żadnych, pozytywnych efektów. Arka nie była w stanie konkretniej zagrozić bramce bronionej przez Dawida Kudłę. To goście byli bliżej objęcia prowadzenia po strzale Mateusza Możdżenia w 19 minucie spotkania.

W drugiej części gry gdynianie, wiedząc, że muszą wczorajszy mecz wygrać, ruszyli z bardziej odważnymi atakami. Po wejściu w pole karne Michała Nalepy i faulu Piotra Polczaka już chwilę po wznowieniu spotkania sędzia Bartosz Frankowski, posiłkując się systemem powtórek VAR, zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego. Pokazał też czerwoną kartkę defensorowi Zagłębia.

Do egzekwowania „jedenastki” wyznaczony został Damian Zbozień. Niestety obrońca Arki nie wykorzystał znakomitej szansy na objęcie prowadzenia, trafiając w słupek.

Pech Arki trwał nadal, gdyż gospodarze, mimo iż przeważali, to nie mogli złamać broniącego się w osłabieniu rywala. W 62 minucie Marko Vejnović, będąc w korzystnej sytuacji, posłał piłkę tuż obok słupka.

Sześć minut później Damian Zbozień trafił w poprzeczkę. Jego strzał próbował jeszcze dobić Zarandia, lecz jego uderzenie obronił Kudła.

Gdynianie w końcu złamali rywala na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, kiedy po asyście Gorana Cvijanovica z bliska trafił Maciej Jankowski.

Gości, którzy ambitnie dążyli do wyrównania, dobił jeszcze w ostatniej minucie spotkania Luka Zarandia, wykorzystując po kontrze sytuację sam na sam z Kudłą. Arka kolejny mecz gra już w poniedziałek z Wisłą Kraków, a celem jest ponownie zwycięstwo.

Ekstraklasa: Legia zdobędzie mistrzostwo w Poznaniu?