Lotos wygrał i wciąż jest w grze o brąz

Patryk Kurkowski
To jeszcze nie koniec sezonu dla ustępujących mistrzyń Polski. Koszykarki Lotosu pokonały bowiem w trzecim meczu o brąz KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. i wciąż mają szansę odwrócić losy tej rywalizacji.

W pierwszej połowie nieco lepiej wypadły gorzowianki, bo przeważały w walce podkoszowej.

Drużyna prowadzona przez Georgiosa Dikaioulakosa po przerwie wreszcie pokazała ogromny potencjał w ofensywie. Najlepszy atak sezonu zasadniczego funkcjonował na wysokim poziomie. W drugiej części meczu gdynianki zdobyły łącznie aż 50 punktów! Rewelacyjnie się spisała Elina Babkina, która zapisała na swoje konto 25 punktów i 14 asyst!

Czwarte spotkanie odbędzie się w piątek o godz. 17.30. W przypadku kolejnego zwycięstwa Lotosu do piątego, decydującego starcia dojdzie 18 kwietnia w Gorzowie Wlkp.

Lotos Gdynia - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 88:74 (18:22, 20:19, 25:16, 25:17)

Lotos: Babkina 25 (5), Wright 21 (3), Krawczyk 19 (3), Misiuk 10, Tomiałowicz 9 (2), Bjelica 2, Ziętara 2, Mieloszyńska 0

KSSSE AZS PWSZ: Żurowska 17 (1), Weaver 17, Kaczmarczyk 16 (2), Skobel 11 (1), Dźwigalska 7 (2), Piekarska 4, Nnamaka 2