LOTOS wspiera Pomorze w walce z wirusem

Artykuł sponsorowany
Pomoc trafiła m.in. do Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku
Pomoc trafiła m.in. do Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku
Dotychczas LOTOS przekazał w sumie 7 mln zł na wsparcie polskiej służby zdrowia. Pomoc trafiła m.in. do placówek medycznych w województwach pomorskim i zachodniopomorskim, w tym 2 zakaźnych szpitali jednoimiennych. To tam przebiega teraz główny front walki z epidemią.

– Naszą pomoc kierujemy przede wszystkim do służby zdrowia. Jako spółka Skarbu Państwa i firma społecznie odpowiedzialna uważamy, że takie działanie w tej trudnej sytuacji jest czymś naturalnym – mówi Paweł Jan Majewski, prezes Zarządu Grupy LOTOS. – Jesteśmy jednym z największych pracodawców na Pomorzu i dbamy też o naszych pracowników. Wprowadziliśmy procedury mające zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa wewnątrz firmy. Cały czas monitorujemy sytuację i podejmujemy kolejne działania.

Środki w wysokości 5 mln zł skierowano do 4 wybranych placówek medycznych w woj. pomorskim i zachodniopomorskim: Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni, Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie, 7. Szpitala Marynarki Wojennej z Przychodnią SPZOZ w Gdańsku oraz Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie. Ostatnie dwa należą również do grona 19 szpitali jednoimiennych.

– Cieszymy się, że są organizacje skupiające ludzi, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka. Dobroczynność w tym trudnym dla nas wszystkich okresie walki z pandemią koronawirusa jest szczególnie ważna – podkreśla kmdr dr n. med. Dariusz Juszczak, komendant 7. Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku. – Otrzymane środki finansowe są bardzo dużym wsparciem w codziennej działalności statutowej naszej placówki. Pozyskany za nie sprzęt zdecydowanie poprawi komfort pracy personelu, a tym samym przyczyni się do polepszenia jakości udzielanych świadczeń medycznych pacjentom.

Wspomniane środki przeznaczane są na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego (głównie respiratorów, łóżek szpitalnych i kardiomonitorów), środków ochrony indywidualnej, termometrów bezdotykowych, leków, sprzętu jednorazowego użytku, materiałów higienicznych i innych środków niezbędnych do opieki nad pacjentami z COVID-19.

Kolejna akcja, w ramach której przekazano 2 mln zł, objęła wszystkie 19 szpitali jednoimiennych w całym kraju. Każda z placówek otrzymała karty paliwowe, dzięki którym karetki i inne pojazdy należące do szpitali mogą darmowo zatankować paliwo na każdej stacji LOTOS w Polsce. Należąca do Grupy Kapitałowej LOTOS spółka LOTOS Paliwa wydała łącznie na ten cel 400 specjalnych kart paliwowych. Wszystkie działania koordynowane są przez Ministerstwo Aktywów Państwowych kierowane przez premiera Jacka Sasina.

Koncern nie zapomina też o wsparciu mniejszych podmiotów. W okresie pandemii wiele placówek medycznych zmaga się z brakiem środków ochrony osobistej. Dotychczas firma pomogła m.in. zlokalizowanemu w Gdańsku Niepublicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej „Przychodnia Brzeźno”. Trafiło tam 30 zestawów składających się z masek ochronnych, gogli i kombinezonów.

Jednocześnie Grupa LOTOS wprowadziła szereg działań mających chronić pracowników koncernu. Jako pracodawca, w zależności od charakteru wykonywanych obowiązków, umożliwia swoim pracownikom pracę zdalną. Wszystkie szkolenia i wyjazdy służbowe zostały odwołane. Spotkania z partnerami biznesowymi oraz klientami odbywają się za pośrednictwem narzędzi elektronicznych. Aby zabezpieczyć osoby obsługujące instalacje produkcyjne – wprowadzono ograniczenie dostępu do niektórych budynków. Odpowiednie środki bezpieczeństwa wdrożono również na stacjach paliw.

Dodaj ogłoszenie