Lotos Trefl wygrał w Częstochowie

Lotos Trefl Gdańsk wygrał wyjazdowy mecz z AZS Częstochowa 3:1 (25:16, 20:25, 25:21, 25:20) w meczu PlusLigi siatkarzy.

Z powodu wiele meczów do rozegrania w krótki czasie Andrea Anastasi, trener gdańskiego zespołu, stosuje rotację składem swojego zespołu. Robi to na tyle rozważnie i skutecznie, że Lotos Trefl na parkiecie funkcjonuje zgodnie z oczekiwaniami. W Częstochowie już pierwszy set zdecydowanie należał do siatkarzy Lotosu Trefla. Wielkiej historii w nim nie było. Gdańszczanie uzyskali cztery punkty przewagi i pewnie kontrolowali wydarzenia na parkiecie odnosząc pewne zwycięstwo.

W kolejnych partiach walka była bardziej wyrównana. W drugim secie gośiom coraz mniej wychodziło, a proste błędy wicemistrzów Polski sprawiły, że to drużyna z Częstochowy osiągnęła pięć punktów przewagi. Do końca nic wielkiego już się nie wydarzyło i gospodarze doprowadzili do remisu. W trzeciej partii gdańszczanie mieli trzy punkty przewagi, ale AZS Częstochowa doprowadził do stanu 17:17. Końcówka to jednak popis Lotosu Trefla, który odniósł pewne zwycięstwo. Wreszcie w secie czwartym wyrównana walka trwała do stanu 10:10, ale potem gdańszczanie zapewnili sobie wygraną w Częstochowa.

Siatkarze Lotosu Trefla, po meczu w Kielcach, zanotowali drugie wyjazdowe zwycięstwo z rzędu. To jednak dopiero początek serii gier na parkietów rywali. Przed gdańszczanami mecze z PGE Skrą Bełchatów, Modeną w Lidze Mistrzów i potem z Jastrzębskim Węglem znowu w PlusLidze.

AZS Częstochowa: Redwitz 1 punkt, Szymura 14, Buniak 4, Lipiński 21, Szalacha 5, Wawrzyńczyk 6, Stańczak (libero) oraz Kowalski, Polański, Patak 3

Lotos Trefl: Falaschi 2, Mika 18, Grzyb 11, Troy 3, Hebda 6, Gawryszewski 14, Gacek (libero) oraz Stępień 1, Schwarz 3, Schulz 14, Dębski