Lotos Trefl lepszy od wicelidera

Siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk wygrali z Cerradem Czarnymi Radom 3:1 w meczu PlusLigi. Zwycięsto jest tym cenniejsze, że rywale byli wiceliderami tabeli.

Pierwszy set początkowo był wyrównany, ale z czasem zarysowała się przewaga gospodarzy, którzy objęli prowadzenie 18:12. Goście z Radomia próbowali jeszcze podjąć walkę i nieco zmniejszyli straty, ale losów tej partii już nie byli w stanie odwrócić i to gdańszczanie objęli prowadzenie w meczu.

W drugim secie Lotos Trefl objął trzy punktowe prowadzenie, ale potem coś się zacięło w grze drużyny i to Czarni mieli trzy punkty przewagi (10:7). Od tego momentu podopieczni Andrei Anastasiego zaczęli jednak grać wybornie i do końca seta pozwolili rywalom zdobyć zaledwie siedem punktów.

Set trzeci od początu nie układał się po myśli gospodarzy. Czarni prowadzili 8:4, a potem nawet 12:6. Ambitna pogoń gdańszczan pozwoliła doprowadzić do remisu 19:19, ale siatkarze z Radomia lepiej rozegrali końcówkę tej partii i przedłużyli swoje nadzieje na punkty. Te jednak padły w secie czwartym. Lotos Trefl początko prowadził wyrównaną grę, ale z czasem uzyskał kilka punktów przewagi i już nie wypuścił wygranej z rąk. Ponownie Murphy Troy z Lotosu Trefla został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu.

Lotos Trefl Gdańsk - Cerrad Czarni Radom 3:1 (25:21, 25:17, 23:25, 25:22)

Lotos Trefl: Falaschi 6, Mika 17, Grzyb 6, Troy 32, Schwarz 10, Ratajczak 1, Gacek (libero) oraz Stępień, Gawryszewski 6, Czunkiewicz, Schulz

Cerrad Czarni: Kampa 6, Żaliński 6, Pliński 7, Bołądź 11, Szalpuk 16, Grzechnik 6, Majstrović (libero) oraz Szczurek, Grobelny 4, La Cavera 5, Ostrowski 2, Kowalski (libero)