Lotos Trefl Gdańsk zdobył Kielce

Lotos Trefl pokonał na wyjeździe Effectora Kielce 3:1 (25:11, 25:22, 23:25, 25:17) w meczu PlusLigi siatkarzy.

Siatkarze Lotosu Trefla wreszcie wygrali za trzy punkty. Pierwszy set to ogromna przewaga gdańszczan, którzy gładko rozprawili się z rywalami. Druga partia długo była wyrównana aż inicjatywę przejęli wicemistrzowie Polski i wyszli na prowadzenie 2:0. Podobnie wyglądała trzecia partia. Z taką różnicą, że to Effector zagrał lepiej w decydującym momencie i wygrał seta. Czwarty set okazał się rozstrzygający i znowu toczył się pod wyraźne dyktando Lotosu Trefla, który na razie dobrze radzi sobie z godzeniem Ligi Mistrzów i rozgrywek ligowych.

Effector: Kędzierski 2 punkty, Wierzbowski 1, Bieniek 17, Jungiewicz 18, Buchowski 3, Takvam 8, Sobczak (libero) oraz Gontarewicz, Więckowski, Maćkowiak

Lotos Trefl: Falaschi 4, Schwarz 7, Grzyb 6, Schulz 26, Mika 22, Ratajczak 7, Gacek (libero) oraz Stępień, Hebda, Troy, Dębski