Lotos Trefl Gdańsk wygrał sparing z Indykpolem AZS Olsztyn. Udany debiut Jakuba Jarosza

Siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk mają za sobą kolejny sparing. Tym razem mecz rozegrali w Iławie. Ich przeciwnikiem była ekipa Indykpolu AZS Olsztyn.

Lotos Trefl wygrał 3:1. Świetnie zaprezentował się zwłaszcza w dwóch ostatnich setach. Gdańszczanie wygrali je do 20 i 18.

Trzy sety w barwach Lotosu Trefla rozegrał Jakub Jarosz. Atakujący reprezentacji Polski debiut może zaliczyć udanych. W sumie skończył bowiem 12 ataków.

Startujemy z naszym profilem na Twitterze. Czas rozruszać serwis i pokazać, że 140 znaków wystarczy, by oddać sportowe emocje.

— Sport DB (@baltyckisport) September 8, 2013

Jarosz dołączył do zespołu w poniedziałek. Wziął udział w dwóch treningach - w hali i siłowni. We wtorek rano natomiast drużyna trenowała jeszcze na głównej płycie boiska w Ergo Arenie. Później natomiast udała się do Iławy.

- Musimy teraz włączyć go do naszej układanki, bo my de facto trenujemy razem już od dwóch miesięcy. Przed nami mecze sparingowe, w których Kuba musi się z nami zgrać i zrozumieć - mówił przed sparingiem z ekipą z Olsztyna trener Radosław Panas.

Najwyraźniej Jarosz nie będzie potrzebował dużo czasu, by wkomponować się w zespół.

Lotos Trefl Gdańsk - Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (26:24, 21:25, 25:20, 25:18)

Lotos Trefl: Żaliński (14 punktów), Łomacz (4), Jarosz (12), Gawryszewski (13), Zajder (14), Wierzbowski (1), Rusek (libero) oraz Milczarek (3), Mikołajczak (3), Ratajczak, Stępień.

Indykpol AZS: Dobrowolski (3), Bengolea (23), Buszek (12), Szymański (8), Oivanen (8), Hain (5), Żurek (libero) oraz Sobala (5), Pająk, Łuka (1).