Lotos Trefl Gdańsk wicemistrzem Polski!

Siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk, mimo ambitnej postawy, nie sprostali w Rzeszowie ekipie Asseco Resovii. Podopieczni trenera Andrei Anastasiego zostali jednak wicemistrzami Polski, co jest dla nich wielkim sukcesem.

- Na pewno Asseco Resovii łatwo tego tytułu nie pozwolimy zdobyć. Oczywiście, na Podpromiu będzie bardzo ciężko wygrać, ale my się nigdy nie poddajemy i zawsze walczymy. Ostatniego słowa jeszcze nie powiedzieliśmy - mówił przed meczem Wojciech Grzyb, środkowy Lotosu Trefla.

Rzeczywiście, gdańszczanie robili we wtorek, co mogli, by odwrócić jeszcze losy finałowej rywalizacji z Asseco Resovią, ale wygrać nie zdołali. Mimo usilnych starań, rzeszowianie potwierdzili, że w stu procentach zasłużyli w tym sezonie na złote medale.

O dziwo jednak to Asseco Resovia rozpoczęła ten pojedynek bardziej nerwowo. A gdańszczanie w pełni to wykorzystali. Każdy błąd rywali zamieniali na punkty, pewnie triumfując w pierwszym secie do 19.

W drugim secie przebieg tego spotkania bardzo przypominał to, co działo się jeszcze kilka dni temu w Ergo Arenie. Rzeszowianie szybko się bowiem przebudzili i doprowadzili do remisu.

Bez dwóch zdań przełomowa była trzecia partia. Podopieczni trenera Andrei Anastasiego długo przegrywali z rywalem, ale w końcówce seta znakomicie zagrał Murphy Troy. Amerykanin wykonał kilka świetnych zagrywek i ze stanu 20:18 dla Asseco Resovii zrobiło się 22:18 dla Lotosu Trefla. Chwilę potem gdańszczanie mieli w górze piłkę setową, ale jej nie wykorzystali. To był bardzo ważny moment tego spotkania, bo rzeszowianie prezentu, który dostali od rywala, nie zmarnowali, wygrywając partię na przewagi do 25.

To chyba trochę podcięło skrzydła gdańskiej drużynie, która w czwartym secie straciła rytm i całkowicie oddała pole rywalowi. W tej odsłonie Asseco Resocia nie pozostawiła już złudzeń, kto zasłużył na złoto PlusLigi.

Należy jednak wyraźnie podkreślić, że to był wielki sezon dla Lotosu Trefla. Srebrne medale PlusLigi i Puchar Polski to dorobek, którego przed startem sezonu nikt się nie spodziewał.

Asseco Resovia Rzeszów - Lotos Trefl Gdańsk 3:1 (19:25, 25:19, 27:25, 25:18)
Asseco Resovia: Drzyzga, Buszek, Nowakowski, Schoeps, Penczew, Dryja, Ignaczak (libero) oraz Konarski, Tichacek, Ivović, Perłowski, Lotman.