Lotos Trefl Gdańsk rozgromiony przez Cuprum Lubin

KM
Sylvia Dabrowa
Z bardzo słabej strony zaprezentowali się siatkarze Lotosu Trefla w Lubinie. Gdańszczanie przegrali z Cuprum 1:3, a w przegranych setach nie przekroczyli progu 16 punktów.

To spotkanie od samego początku w wykonaniu Lotosu Trefla wyglądało po prostu źle. Pierwszy set zaczął się od prowadzenia Cuprumu 3:0. Gospodarze ani na moment nie stracili kontroli nad wydarzeniami na parkiecie. W pewnym momencie ich przewaga wyniosła 16:7, a całego seta wygrali 25:16.

Druga partia miała inny, znacznie bardziej wyrównany przebieg. Mimo wszystko w końcówce wydawało się, że drugi set również padnie łupem Cuprumu. Lubinianie prowadzili 24:22 i mieli dwie piłki setowe. Żadnej jednak nie wykorzystali, a goście zanotowali kapitalną końcówkę seta i wygrali go 26:24. Nadzieje odżyły.

Odżyły i szybko umarły, bo w następnych dwóch setach Cuprum zrównał podopiecznych Andrei Anastasiego z ziemią. Trzeciego wygrali 25:15, czwartego 25:16 i Lotos Trefl schodził z parkietu pokonany 1:3 po jednym z najgorszych meczów w tym sezonie.

Cuprum Lubin - Lotos Trefl Gdańsk 3:1 (25:16, 24:26, 25:15, 25:16)

Cuprum: Łomacz, Kaczmarek, Gunia, Boehme, Pupart, Taht, Rusek (libero) oraz Malinowski, Gorzkiewicz, Michalski.

Lotos Trelf: Masny, Schulz, Gawryszewski, Paszycki, Mika, Hebda, Gacek (libero) oraz Niemiec, Grzyb, Romać, Majcherski (libero).