Lotos Trefl Gdańsk lubi grać po pięć setów?

RR
Gdańszczanie w sobotę w Kędzierzynie-Koźlu pokazali, że potrafią wychodzić z trudnych sytuacji Fot. Karolina Misztal
W 7. kolejce PlusLigi siatkarze Lotosu Trefla wygrali na wyjeździe z Zaksą Kędzierzyn-Koźle 3:2. To już trzeci mecz poza Gdańskiem, w którym podopieczni trenera Andrei Anastasiego musieli walczyć w pięciu setach.

To nie było łatwe spotkanie, ale i nikt nie spodziewał się, że będzie inaczej. Gdańszczanie potykali się bowiem z niepokonanym w tym sezonie PlusLigi przeciwnikiem. W sobotni wieczór udowodnili jednak, że tytuł wicemistrzów Polski nie trafił do nich przypadkowo.

Mimo tego, że po trzech setach przegrywali 1:2 i w tej trzeciej odsłonie zaprezentowali się bardzo słabo, to zdołali podnieść się z kolan i skutecznie powalczyć. Po zaciętym czwartym secie wrócili do gry, doprowadzili do tie-breaka i w tej decydującej części nie zostawili złudzeń, że chcą wygrać.

Indywidualnie należy nagrodzić przede wszystkim Damiana Schulza. Atakujący Lotosu Trefla Gdańsk zdobył w Kędzierzynie-Koźlu aż 20 punktów i po raz trzeci w tym sezonie sięgnął po statuetkę MVP meczu. Brawo!

Zaksa Kędzierzyn-Koźle - Lotos Trefl Gdańsk 2:3 (19:25, 25:22, 25:16, 23:25, 10:15)