Lotos Trefl Gdańsk już na drugim miejscu w PlusLidze!

RR
Gdańszczanie w lidze idą niczym burza
Gdańszczanie w lidze idą niczym burza Fot. Karolina Misztal / Polskapresse
Gdańszczanie pokazali moc w kieleckiej hali. W meczu z Effectorem ani przez chwilę ich dominacja nie podlegała dyskusji. Wygrali pewnie 3:0 i dzięki temu awansowali w tabeli PlusLigi na drugie miejsce! Przed nimi jest już tylko Asseco Resovia.

Jeśli w siatkarskim meczu na własnym parkiecie przegrywa się seta zdobywając zaledwie 9 punktów, to warto się zastanowić nad tym, czy wybrało się dobry zawód. Może to brzmi zbyt brutalnie, ale tak jednostronne pojedynki nie służą lidze, w której grają mistrzowie świata. W Kielcach nie doszło dzisiaj do pogromu tylko dlatego, że Effector w porę się ocknął. W drugim i trzecim secie już nawiązał walkę z Lotosem Treflem, więc sporo kibiców wyszło z Hali Legionów z włosami na głowie. Nie musieli ich po prostu ciągle rwać.

Dla podopiecznych trenera Andrei Anastasiego było to już ósme ligowe zwycięstwo z rzędu. Dzięki trzem punktom gdańszczanie wskoczyli na fotel wicelidera tabeli (44 punkty) i tracą do prowadzącej Asseco Resovii 2 "oczka".

Effector Kielce - Lotos Trefl Gdańsk 0:3 (9:25, 20:25, 22:25)