Lotos pewnie pokonał gorzowianki

Patryk Kurkowski
Rozpędzony Lotos niemal nie poczuł oporu ze strony gorzowianek, którym zrewanżował się i za przegraną walkę o brązowy medal przed rokiem, i za dotkliwą porażkę w pierwszym spotkaniu. Gdynianki odniosły już ósme ligowe zwycięstwo. Lepszą passą może się pochwalić tylko Wisła Can-Pack Kraków.

Mimo że podopieczne Dariusza Maciejewskiego wystartowały doskonale, bo po kilku minutach prowadziły 9:4, to radość w ich obozie nie trwała zbyt długo. Jolene Anderson i Aneika Henry ostro wzięły się do pracy, dzięki czemu nasza drużyna szybko odrobiła straty, by następnie odskoczyć akademiczkom. Na tym etapie dołączyły się już Geraldine Robert i Magdalena Ziętara.

Biało-żółto-niebieskie schodziły na przerwę ze sporą zaliczką, ale wciąż nie były pewne zwycięstwa. W drugiej połowie zawodniczki Javiera Forta Puente zatrzymały jednak przeciwniczki. Dobra obrona (tylko 25 punktów straconych w trzeciej i czwartej kwarcie), połączona z niezłą ofensywą, napędzaną przez wysokie zawodniczki Henry i Robert, pozwoliła przypieczętować zwycięstwo nad brązowymi medalistkami.

Co więcej, Lotos zdołał odrobić straty z pierwszego spotkania z Gorzowa Wielkopolskiego, które przegrał w słabym stylu różnicą aż 18 "oczek". Być może dlatego nawet w ostatniej partii gdynianki nie odpuszczały. Bez tego rewanż nie smakowałby tak dobrze.

Lotos Gdynia - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 81:61 (30:23, 19:13, 16:13, 16:12)

Lotos: Henry 22, Robert 19, Anderson 16 (4), Ziętara 12, Knezević 6, Jinks 4, Kaczmarska 2, Plumbi 0, Bandyk 0, Marciniak 0

KSSSE AZS: Weaver 17, Johnson 15, Kaczmarczyk 12 (1), Skobel 11, Smalley 3 (1), Trębicka 3 (1), Chaliburda 0