LOTOS na Forum Wizja Rozwoju 2022 w Gdyni

Materiał informacyjny Grupa LOTOS
Udostępnij:
W dniach 20 i 21 czerwca w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni odbyła się 5. edycja Forum Wizja Rozwoju, poświęcona najistotniejszym wyzwaniom dla polskiej gospodarki. To największe wydarzenie gospodarcze w północnej Polsce było spotkaniem i okazją do dyskusji dla wielu branżowych ekspertów, praktyków, naukowców oraz przedstawicieli instytucji państwowych i samorządowych. W ramach kongresu odbyło się kilkadziesiąt debat. Partnerem głównym wydarzenia była Grupy LOTOS.

Po pięciu dotychczasowych edycjach, Forum Wizja Rozwoju trwale wpisało się do ogólnopolskiego kalendarza spotkań biznesowych na Pomorzu. W tym roku eksperci skupili się na analizie najważniejszych i najbardziej aktualnych wyzwań, a także stojących przed naszym krajem wewnętrznych i zewnętrznych zagrożeń gospodarczych.

Eksperci, wśród nich liczni przedstawiciele Grupy LOTOS, dyskutowali m. in. nad badaniami i rozwojem nowoczesnych technologii, gospodarką wodorową i morską, innowacyjnością, alternatywną energetyką oraz e-gospodarką. Tematyka Forum jest bezpośrednio związana z istotnymi dla Grupy LOTOS zagadnieniami, a udział w wydarzeniu pozwolił na wymianę doświadczeń z wiodącymi firmami z branży.

O budowie multienergetycznego koncernu oraz szansach, które przynosi ona Pomorzu, Polsce oraz Europie Centralnej mówił Krzysztof Nowicki, wiceprezes zarządu Grupy LOTOS ds. fuzji i przejęć. Na temat morskiej energetyki wiatrowej oraz postępów poczynionych w kwestii realizacji projektu budowy i serwisowania farm wiatrowych na Bałtyku wypowiadał się Grzegorz Strzelczyk, prezes zarządu LOTOS Petrobaltic. O bezpieczeństwie dostaw żywności i towarów masowych w czasie wojny w Ukrainie mówił Jaromir Falandysz, wiceprezes zarządu LOTOS Kolej.

Wiele miejsca poświęcono tematyce produkcji i wykorzystania na szeroką skalę zielonego wodoru. W dyskusji poświęconej wodorowej gospodarce wzięła udział Sylwia Pawlak, dyrektor ds. innowacji w Grupie LOTOS. O tym czy polskie porty staną się w przyszłości centralami dystrybucji wodoru, a także o przyszłości związanych z wodorem technologii oraz produkcji taniej energii mówił Marek Laskowski, szef biura innowacji Grupy LOTOS. O zielonej energii oraz jej efektywnym magazynowaniu rozmawiał Janusz Wijtiwiak, koordynator ds. innowacji w LOTOSIE.

Kwestią sekwestracji i mineralizacji CO2 zajmował się Jan Biedroń, szef biura technologii Grupy LOTOS. W debacie na temat optymalizacji wykorzystania OZE, wytwarzania paliw zeroemisyjnych oraz rozwiązaniach zwiększających efektywność logistyki wodoru wziął udział Paweł Korczak, kierownik projektów innowacyjnych Grupy LOTOS. O formie i możliwości finansowania inwestycji w łańcuchu wartości paliw zeroemisyjnych mówiła z kolei Emilia Berska, szef biura pozyskiwania funduszy na innowacje w Grupie LOTOS.

O znaczeniu mediów dla rozwoju Polskiej gospodarki dyskutował z panelistami Adam Kasprzyk, dyrektor ds. komunikacji Grupy LOTOS. Na temat obszarów wsparcia i społecznej odpowiedzialności biznesu wypowiadał się z kolei Wiesław Labuda, prezes Fundacji LOTOS. Inwestycjami w infrastrukturę powiatów i gmin zajmował się Krzysztof Klein, kierownik projektu w LOTOS Asfalt. Natomiast rolę seniorów na rynku pracy podkreślał i analizował natomiast Adam Meller, wiceprezes zarządu LOTOS Petrobaltic ds. korporacyjnych.

Fundacja Forum Wizja Rozwoju to podmiot działający jako think-thank i organizator przedsięwzięć o tematyce gospodarczej, z naciskiem na nowoczesne technologie i rozwój, w skali całej Polski. Jest to również największy tego typu podmiot na Pomorzu, działający pod patronatami Prezesa Rady Ministrów i ministerstw. Fundacja ma siedzibę w Gdyni, co czyni ją ambasadorem regionu w całym kraju. Organizacja zaprasza do udziału w swoich inicjatywach ekspertów z zakresu gospodarki, polityki i innowacji.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Dziennik Bałtycki
Dodaj ogłoszenie