Los wojewódzkiego konsultanta ds. kardiologii zawisł na włosku

Radio Gdańsk
Odwołanie profesora Grzegorza Raczaka rozważa wojewoda pomorski. Zdaniem Romana Zaborowskiego mogło dojść do konfliktu interesów.

Profesor Grzegorz Raczak, pełniąc funkcję konsultanta, zasiadał w radzie nadzorczej prywatnej spółki "Pomorskie Centra Kardiologiczne". Równocześnie opiniował wnioski spółki, kiedy starała się o rejestrację. Tymczasem przepisy zabraniają łączenia tego typu stanowisk - mówi lekarz wojewódzki, Jerzy Karpiński.

NFZ LIKWIDUJE ODDZIAŁY KARDIOLOGICZNE

TRWA WALKA O KARDIOLOGIĘ

Profesor Grzegorz Raczak pozytywnie opiniował wnioski spółki "Pomorskie Centra Kardiologiczne" o wpis do rejestru wojewody i rozpoczęcie działalności na Pomorzu. Grzegorz Raczak twierdzi, że jako konsultant wojewódzki mógł, a nawet musiał, taką opinię wydać. Zrezygnował z udziału w spółce kilka dni temu, gdy dowiedział się, że podmiot ten otrzymał wielomilionowy kontrakt z NFZ-u na zabiegi kardiologiczne.

Sprawę badają teraz prawnicy wojewody pomorskiego. Ich opinia ma być znana jeszcze w tym tygodniu.

APEL WŁADZ WOJEWÓDZTWA W SPRAWIE KARDIOLOGII

FLESZ: Polacy żyją krócej. Co nas zabija?

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

I
IGA

To kolejny przykład prywaty w pomorskiej służbie zdrowia. W tej sytuacji profesor Raczek powinien zrezygnować z wszystkich stanowisk gdzie otrzymuje wynagrodzenia z pieniędzy publicznych. Władze wojewódzkie i urzędnicy z NFZ oczywiście nic nie wiedzą, o niczym nie słyszeli, pewno nie znają układów. Dysponują środkami publicznymi a nie swoimi i powinni się liczyć z potrzebami tych co płacą składki a nie tych co robią biznes. Z ekonomicznego punktu widzenia to skandaliczna sprawa! Na zorganizowanie kardiologii wydano dużo pieniędzy a teraz ma być w trzech miejscach zlikwidowana. Czyli dojdzie do marnotrawstwa, wszyscy urzędnicy którzy się do tego przyczynili powinni zostać oskarżeni o marnotrawstwo, jako obywatele powinniśmy się tego domagać.

Dodaj ogłoszenie