Lokalność w stałej cenie, przez cały rok

Materiał informacyjny RUCH S.A.
Prasa lokalna bardzo często wybierana jest przez klientów prenumeraty RUCH S.A., którzy chcą mieć pewność, że każdego dnia gazeta, gazeta która lubią trafi do wskazanej przez nich lokalizacji – pod adres czy do najbliższego kiosku RUCH-u.

Właściwa informacja we właściwym czasie bywa bezcenna. Nieco prościej jest z wiadomościami publikowanymi w prasie drukowanej, w której – wartość informacji bywa bardzo wysoka, ale cena zależy od kosztu egzemplarza gazety. Jak pokazują badania czytelnictwa w dobie pandemii czytamy więcej, uważniej i dłużej. Jesteśmy ciekawi wpływu wirusa COVID-19 na nasze życie, ale też szukamy pozytywnych przejawów ‘normalnosci’ czy nowych inspiracji. Coraz bardziej cenimy informacje prasowe.

Ale… jest jedno ale – większy popyt na prasę drukowaną nie zawsze gwarantuje dostępność ulubionego tytułu. Pozamykane centra handlowe to też ograniczona ilość punktów prasowych. Dodatkowo trzeba mieć świadomość, że prasa regionalna zwykle nie ukazuje się w równym nakładzie a prasa bardziej niszowa lub specjalistyczna, poza mniejszym nakładem ma też ograniczoną dystrybucję. Sprawia to, że ulubione wydania mogą być teraz trudniej dostępne dla czytelnika. Mając na uwadze wszystkie te aspekty warto zagwarantować sobie pewny i stały dostęp do wybranych tytułów tak by nie tracić czasu i energii na poszukiwanie ulubionej gazety. Rozwiązaniem jest prenumerata.

„RUCH S.A. obsługuje miesięcznie miliony klientów. Dzięki obejmującym cały kraj trasom codziennych dostaw docieramy terminowo do każdego punktu odbioru. W przypadku skorzystania z oferty prenumeraty klient może być pewny, że zamówiony tytuł trafi każdego dnia rano do wskazanego miejsca” – wyjaśnia Piotr Regulski, Członek Zarządu RUCH S.A.

W ofercie prenumeraty RUCHu jest dostępnych ponad 2500 pozycji prasowych. To największa baza tytułów na rynku. Zamówienie online na prenumerata.ruch.com.pl to najwygodniejsza i jedyna taka opcja dostępna dla tytułów drukowanych, dodatkowo klient może skorzystać z zamówienia przez email lub telefon.
Nie zamieniamy wydań z dodatkami dla prenumeratorów na tańsze wydania egzemplarzowe, co niestety zdarza się na rynku.

„Prenumerata to pewność dostawy. Wynika to z procesów obsługi kolportażowej prasy drukowanej. Prenumerata w Ruchu jest osobnym procesem, czyli każde zakontraktowane zlecenie to dodatkowy egzemplarz dystrybuowany tylko i wyłącznie na zamówienie klienta. Można powiedzieć, że prenumerata RUCH to usługa szyta na miarę, dostosowana do indywidualnych potrzeb klienta, w której nie ma miejsca na improwizację. Klient ma pewność, że jego tytuł trafi do wskazanego miejsca w umówionej ilości i na czas.” – mówi mówi Małgorzata Modrzejewska, Dyrektor Biura E-commerce i Prenumeraty RUCH S.A.

Prenumerata to nie tylko dostęp do prasy lokalnej, ale też ogólnopolskiej oraz specjalistycznej. Branżowe wydawnictwa cieszą się stałym zainteresowaniem czytelników. Właściwe każda branża gospodarki ma swoje odzwierciedlenie w ofercie wydawniczej. Tego typu tytuły ukazują się zwykle w cyklu miesięcznym lub kwartalnym a ich nakład nie jest na tyle duży, aby możliwe było dystrybuowanie tytułu w całej sieci sprzedaży Ruchu. Kontraktacja prenumeraty zabezpiecza spragnionego branżowej wiedzy czytelnika w zakresie dostępności pozycji wydawniczej w całym okresie zamówionej usługi.

Podobnie sytuacja wygląda przy wydaniach kolekcjonerskich lub seriach wydawniczych. Zauważyć można na rynku trend, który zwykle pierwszy numer takich czasopism pozycjonuje w niskiej cenie i wysokim nakładzie. Jest to oferta skierowana do jak największej grupy klientów, którzy mają okazję za przystępną cenę kupić wartościowy produkt, kontynuowany później w zamkniętej serii. Problem w tym, że z każdym kolejnym numerem dostęp do nakładu jest coraz bardziej utrudniony. Przybywa zainteresowanych kolekcją pasjonatów, którzy wykupują z sieci sprzedaży kolejne numery serii. Aby zabezpieczyć sobie kontynuację kolekcji RUCH proponuje skorzystać z dwóch form prenumeraty – z jednej strony może to być prenumerata teczkowa, a z drugiej klasyczna prenumerata z dostawą do wybranego punktu Ruchu lub pod adres. Prenumerata teczkowa, to usługa od lat realizowana przez RUCH. Polega na dostawie do imiennej teczki klienta w kiosku zamówionego wydawnictwa. Aby zrealizować takie zamówienie wystarczy złożyć zamówienie w najbliższym kiosku i regularnie odbierać kolejne wydania z serii. Co ciekawe – RUCH gwarantuje, że zamówiony tytuł trafi do kiosku dedykowanym procesem obsługi prenumeraty. Funkcjonujące na rynku firmy zajmujące się dystrybucją prasy również oferują prenumeratę teczkową, ale ich sposobem obsługi zamówienia jest dysponowanie nakładem skierowanym do punktu sprzedażowego normalnym kanałem kolportażu, co może spowodować, że nakładu zabraknie dla klienta prenumeraty teczkowej lub tytuł nie będzie dostępny dla czytelników bez prenumeraty (cały nakład wydawnictwa trafi na potrzeby teczek klientów). W RUCH-u prenumerata teczkowa, tak samo jak tradycyjna formuła prenumeraty prasowej, obsługiwana jest z dodatkowych nakładów, nie ujętych w procesie nakładu kierowanego do poszczególnych punktów prasowych RUCH-u. Takie rozwiązanie generuje więcej pracy po stronie firmy, ale dla klienta oznacza pewność otrzymania wyczekiwanego tytułu.

Ceny prenumeraty są atrakcyjne i niezmienne w okresie trwania kontraktu, a klienci korzystają z wielu wartościowych dodatków dostępnych jedynie w prenumeracie. RUCH przygotował oferty specjalne dla nowych klientów oraz czytelników odnawiających prenumeratę na kolejny okres. Zamówienie ujęte na jednej fakturze można rozliczyć jako koszt prowadzenia działalności gospodarczej i odbierać w wybranym kiosku bez dodatkowych opłat za dostawę lub transport pod wskazany adres” – mówi Małgorzata Modrzejewska, Dyrektor Biura E-commerce i Prenumeraty RUCH S.A.

Zamówienie prenumeraty prasy regionalnej, dzienników ogólnopolskich, periodyków opiniotwórczych, rozrywkowych czy branżowych daje pewność niezmiennej ceny w czasie całego okresu abonamentowego. To duży komfort dla klienta, który nie tylko uzyskuje pewność dostawy zamówionej prasy, ale wie, że koszty dostępu do informacji są przewidywalne i na pewno nie wzrosną, w zakontraktowanym czasie.

Zapraszamy na prenumerata.ruch.com.pl lub telefonicznie 22 693 70 00

*

Dodaj ogłoszenie