Lokale na własność

  Lokale na własność

  Rafał Korbut

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  W Spółdzielni Mieszkaniowej "Janowo", największej w Rumi, wykupiono już 240 mieszkań. Codziennie z mieszkańcami zawierane są akty notarialne ustanawiające odrębną własność.
  Przypomnijmy: w lipcu ubiegłego roku zarząd spółdzielni rozpoczął podziały nieruchomości wielobudynkowej M-I na 51 jednobudynkowych. Dokonano wydzielenia nieruchomości przez geodetów, następnie podziały te zostały zatwierdzone przez Urząd Miasta Rumi, a później skierowane do Wydziału Ewidencji Gruntów Starostwa Powiatowego w Wejherowie.

  Po wpisaniu ich do ewidencji przekazano je do Sądu Rejonowego w Wejherowie w celu założenia dla każdej nowej nieruchomości księgi wieczystej. Dopiero z takim kompletem decyzji i dokumentów zarząd SM mógł opracować projekty uchwał, które po uprawomocnieniu się umożliwiają zawieranie aktów notarialnych.
  - Proces uwłaszczeniowy przebiega pełną parą - zapewnia Józef Chmielewski, prezes SM "Janowo". - Wykupić mieszkania mogą mieszkańcy większości budynków znajdujących się w części M-I oraz wszyscy w części M-II i M-III.

  Na swoją kolej jeszcze czekają mieszkańcy jednostki C (fragment części M-I pomiędzy ul. Gdańską od numeru 31, Wrocławską, Poznańską i Szczecińską), zarząd spółdzielni złożył bowiem niezbędne dokumenty do Starostwa Powiatowego w Wejherowie. Tu wykup ma się rozpocząć w grudniu.
  - Teraz już nie ma tłoku, codziennie przychodzi tylko jedna czy dwie osoby - dodaje Józef Chmielewski. - Jesteśmy oczywiście w stanie obsłużyć więcej osób, ale to oni muszą wyrazić chęć i się do nas zgłosić.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo