Lodowa Pułapka 2017 – ćwiczenia OSP w gminie Potęgowo

redZaktualizowano 
Lodowa Pułapka 2017 – ćwiczenia OSP w gminie Potęgowo. OSP Potęgowo
Ćwiczenia taktyczno-zgrywające dla Ochotniczych Straży Pożarnych odbyły się w sobotę 18 lutego na jeziorze Darżyńskim w gminie Potęgowo. Manewry obejmowały zagadnienia związane z bezpieczeństwem oraz praktycznym użyciem wyposażenia i sprzętu wykorzystywanego w ratownictwie wodno-lodowym.

W ćwiczeniach wzięły udział zastępy z OSP w Potęgowie, OSP w Łupawie oraz OSP we Włynkowie (gmina Słupsk).

Podczas działań wykorzystano ubrania wypornościowe, sanie lodowe, drabiny oraz liny asekuracyjne, które mogą zostać wykorzystane podczas ratowania osób poszkodowanych w obrębie akwenów wodnych pokrytych lodem.

- Sprawdzono nie tylko możliwości niesienia pomocy osobom, które uległy wypadkom na tafli lodowej, ale także możliwość wydostania się z przerębla lodowego ratowników. Dziękuję druhom biorącym udział w przedsięwzięciu za profesjonalne podejście do zagadnienia i stawienie czoła trudnościom jakie mogą napotkać na akwenach wodnych w niebezpiecznych warunkach zimowych– mówi Łukasz Ulaszek, kierownik ćwiczeń, OSP Potęgowo.

- Strażacy w sposób praktyczny sprawdzili możliwości sprzętu, który może zostać użyty podczas działań na akwenach wodnych. Praca w bardzo zimnej wodzie, na głębokości kilku metrów zmusza organizmy ratowników do ekstremalnego wysiłku - ocenił inicjatywę przeprowadzenia ćwiczeń Tomasz Orłowski, główny rozjemca ćwiczeń z OSP Włynkowo.

- Cieszę się, że udało się przeprowadzić manewry, które zainicjowali sami strażacy. Ratownicy przetrenowali wiele technik i wariantów niesienia pomocy osobom, pod którymi zarwał się lód. Nowoczesny sprzęt znakomicie sprawdził się w trudnych warunkach chroniąc udzielających pomocy. Mam nadzieję, że zdobyte doświadczenie pozwoli nabrać pewności strażakom ochotnikom i skutecznie zaprocentuje podczas akcji prowadzonych nie tylko w okresie zimowym – mówi Piotr Basarab, Komendant Gminny Związku OSP RP w Potęgowie.

polecane: Flesz - e-papieros zagraża zdrowiu

Wideo

Materiał oryginalny: Lodowa Pułapka 2017 – ćwiczenia OSP w gminie Potęgowo - Głos Pomorza

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

W
Wicio

A OSP Głôwczyce nikt nie zaprosił !?!?! Haaa czy przyjechali tylko posprzãtać

Dodaj ogłoszenie