Lodołamacze 2014. W Gdańsku rozdano...

  Lodołamacze 2014. W Gdańsku rozdano nagrody dla firm wspierających osoby niepełnosprawne [ZDJĘCIA]

  Kazimierz Netka

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Gala Lodołamacze 2014 odbyła się w Gdańsku.
  1/14

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Przemek Świderski

  We wtorek poznaliśmy laureatów pomorskiej gali konkursu organizowanego z inicjatywy Fundacji Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych. Lodołamacze wręczane są osobom, które zatrudniają i wspierają niepełnosprawnych.
  Solidni, sumienni, terminowi, wydajni, mądrzy - tacy są niepełnosprawni w swojej pracy. Tym, którzy potrafią to dostrzec, docenić, może to przynieść duże korzyści. Dowody na to są w Pomorskiem, gdzie niepełnosprawnych zatrudniają m.in. firmy innowacyjne, czyli wiodące prym w nowoczesności. Potwierdza to rozstrzygnięcie tegorocznego etapu regionalnego ogólnopolskiego konkursu dla pracodawców wrażliwych społecznie "Lodołamacze". Chodzi bowiem o kruszenie lodów, przełamywanie barier, obaw związanych z zatrudnianiem osób z niepełnosprawnością.

  W kategorii zakład pracy chronionej I miejsce i statuetkę Lodołamacz 2014 otrzymała firma Klimawent SA z Gdyni. II miejsce i srebrny medal zdobyła w tej kategorii Piekarnia Wyrób i Sprzedaż - Tadeusz Jakubowski, ze Sławna. Trzeciej nagrody nie przyznano.

  W kategorii otwarty rynek pierwsze miejsce i statuetkę Lodołamacz 2014 otrzymał Jan Kubić z Gdańska. II miejsce i srebrny medal odebrała Kancelaria Doradztwa Podatkowego LEGIS z Gdańska. III miejsce i brązowy medal otrzymał Swissmed Centrum Zdrowia SA z Gdańska.

  W kategorii instytucja I miejsce i statuetkę Lodołamacz 2014 otrzymało Gdańskie Stowarzyszenie Kobiet Amazonki z Gdańska. II miejsce i srebrny medal zdobyło Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji Centrum Integracji w Gdyni. III lokatę i brązowy medal otrzymał Pomorski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża z Gdańska. Wyróżniona została Fundacja Oparcia Społecznego Aleksandry /FOSA/, Gdańsk.

  Ponadto kapituła przyznała tytuł honorowy Super Lodołamacz 2014 - Polskiemu Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Gdańsku, prowadzonemu przez Joannę Cwojdzińską. Tytuł Lodołamacz Specjalny 2014 zdobyła Małgorzata Rybicka - przewodnicząca Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym.

  Pomorskich laureatów nagrodzono wczoraj w Gdańsku, podczas uroczystej gali w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.

  k.netka@prasa.gda.pl

  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND


  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo