Lodołamacze 2013 nagrodzeni w Gdańsku. Zobacz laureatów! [ZDJĘCIA]

Kazimierz Netka
Nagrodzone zostały osoby, które dbają o to, by niepełnosprawni czuli się godnie Kazimierz Netka
We wtorek w Gdańsku odbyła się gala I etapu konkursu Lodołamacze 2013. Kapituła konkursu co roku nagradza pracodawców wrażliwych społecznie, których przedsiębiorstwa dają szansę na pracę i rozwój.

Laureatów uhonorowano statuetkami, medalami, dyplomami. Statuetkę Lodołamacza Specjalnego - dla najlepszego z najlepszych, otrzymała doktor Wiesława Nyka, pracownik naukowy Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, wybitna specjalistka z zakresu rehabilitacji ruchowej. W czasie swej długoletniej praktyki często wspierała osoby niepełnosprawne, udzielając im indywidualnych, nieodpłatnych porad - czytamy w werdykcie kapituły konkursu Lodołamacze.

- Specjalność wybrałam po studiach, gdy o rehabilitacji mówiło się jeszcze bardzo mało - powiedziała dr Wiesława Nyka. - To moja praca, której poświęcam dużo czasu wolnego, ale też przyjemność. Gdy słyszę miłe słowa, są one dla mnie nagrodą. To dzisiejsze wyróżnienie jest dla mnie tym bardziej cenne, że ostatnio spotkało mnie trochę nieprzyjemnych sytuacji. Chodzi głównie o kontraktowanie rehabilitacji na terenie województwa pomorskiego. Nie odbyło się ono po myśli ani naszej, ani naszych pacjentów.

Statuetki Super Lodołamacza otrzymały media regionalne: Telewizja Polska Oddział w Gdańsku oraz Polskie Radio Gdańsk.
W kategorii Zatrudnienie Chronione: I miejsce zdobyła Chojnicka Spółdzielnia Socjalna.
W kategorii Otwarty Rynek Pracy: I miejsce przyznano spółce MADO-MEDIA.
W kategorii Pracodawca Nieprzedsiębiorca/ Lodołamacz Instytucja zwyciężyło Stowarzyszenie Amazonek Gdyńskich.

Ideą konkursu jest wyłonienie i nagradzanie osób prywatnych i pracodawców wybitnie angażujących się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia społecznego i zawodowego.

Laureaci Lodołamaczy to firmy, instytucje i organizacje przełamujące stereotypy i uprzedzenia. To pracodawcy otwarci na potrzeby osób niepełnosprawnych, których przedsiębiorstwa dały szansę swoim pracownikom na pracę i rozwój. W ich firmach osoba z niepełnosprawnością jest pełnosprawnym pracownikiem zaangażowanym we wspólne budowanie sukcesu firmy.

- Od 2012 r. konkurs ma Ambasadorów regionalnych. W województwie pomorskim jest nim tyczkarka Anna Rogowska - informuje Dariusz Wołodźko z Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta Gdańska - współorganizatora gali.

- Wydawać by się mogło, że nazwa konkursu jest już nieco na wyrost, że nie trzeba kruszyć lodów. Niestety, są przeszkody - powiedziała Hanna Zych-Cisoń, wicemarszałek województwa pomorskiego. - Bariery w zatrudnianiu osób niepełnosprawnych pojawiają się ciągle jeszcze np. w szpitalach.

Konkurs Lodołamacze składa się z dwóch etapów - regionalnego i centralnego.
Najpierw kapituły regionalne w całej Polsce, na podstawie nadesłanych materiałów, wyłaniają finalistów regionalnych. Ci zwycięzcy w poszczególnych kategoriach biorą udział w centralnym etapie. Tegoroczna ogólnopolska gala odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie, 26 bm.Organizatorem konkursu Lodołamacze jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.
k.netka@prasa.gda.pl

Treści, za które warto zapłacić! REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI

Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

Flesz: Wegańskie ubrania. Made in Poland

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie