Liverpool FC - AS Roma, półfinał Ligi Mistrzów. Spektakl w Anglii. Siedem bramek na Anfield! [WYNIK MECZU, RELACJA]

We wtorek (24.04.2018) rozegrano pierwszy półfinałowy mecz Ligi Mistrzów. Liverpool FC pokonał AS Roma 5:2. To był prawdziwy spektakl na stadionie Anfield!

Takiego obrotu wydarzeń na stadionie Anfield w Liverpoolu chyba mało kto się spodziewał. Co prawda to drużyna Juergena Kloppa uchodziła za faworyta, ale nic nie zapowiadało takiej demolki. W 69. minucie Liverpool FC prowadził z włoskim zespołem już 5:0, a na listę strzelców wpisywali się kolejno dwukrotnie Mohamed Salah, Sadio Mane i dwa razy Roberto Firmino. Wydawało się, że Roma absolutnie z kolan już się nie podniesie.

Ale rzymianie po raz kolejny udowodnili w tej edycji Ligi Mistrzów, że nie można ich lekceważyć. W 81. minucie celnym strzałem w krótki róg bramki Liverpoolu popisał się Edin Dzeko, a cztery minuty później jedenastkę na gola zamienił Diego Perotti.

Rewanż obu drużyn zaplanowano na środę, 2 maja. Czy wszystko w tej rywalizacji jest rozstrzygnięte? Absolutnie nie. Jeśli Roma wygra u siebie 3:0 lub 4:1, to ona awansuje do finału. A po tym, co się działo na Anfield, dobitnie widać, że to wcale nie jest scenariusz abstrakcyjny.

Wcześniej pisaliśmy

Liverpool FC - AS Roma, półfinał Ligi Mistrzów [GDZIE OGLĄDAĆ, TRANSMISJA, STREAM, ONLINE, NA ŻYWO, WYNIK MECZU]

NA ŻYWO: Liverpool FC - AS Roma

Transmisję z meczu Liverpool FC - AS Roma przeprowadzi stacja Canal+. Początek spotkania o godz. 20.45. Przedmeczowe studio rozpocznie się natomiast 45 minut wcześniej.

A gdzie oglądać mecz Liverpool FC - AS Roma w internecie? Płatny stream online udostępni serwis canalplussport.pl, a także platforma Player.pl.

Ponadto, wszystkich Czytelników zapraszamy do śledzenia tekstowej relacji na żywo z tego pojedynku w naszym serwisie - www.dziennikbaltycki.pl.

Liverpool FC - AS Roma, półfinał Ligi Mistrzów: To nie jest przypadkowa konfrontacja

Dla wielu spotkanie Liverpoolu z Romą w półfinale Ligi Mistrzów to wielka niespodzianka. I na pewno po części tak jest. Nie można jednak powiedzieć, że oba zespoły zaszły tak daleko przez przypadek.

- Większość osób, którzy śledzą rozgrywki Ligi Mistrzów, postawiłaby, że w półfinałach znajdzie się Bayern, Barca, Real i Manchester City. Barcelona nie gra tu przez Romę, z kolei City zostało powstrzymane przez Liverpool - przypomina Juergen Klopp, szkoleniowiec Liverpoolu.

Rzeczywiście, oba zespoły, w drodze do półfinału Ligi Mistrzów, nie miały łatwej drogi. Tym bardziej należy się im szacunek za to, co zrobiły w tym sezonie. A przecież któraś z tych drużyn awansuje wkrótce do wielkiego finału, co będzie ogromnym sukcesem zarówno dla jednych jak i drugich.

- Nie zmagamy się z presją. Zameldowaliśmy się w półfinale i nie jesteśmy zespołem, który musi wygrać Ligę Mistrzów, lecz jesteśmy drużyną, która może to uczynić - podkreśla Klopp.

A kto jest faworytem pierwszego starcia według bukmacherów? Zdecydowanie Liverpool FC (kurs na zwycięstwo - 1,5, na remis - 4,25, na wygraną AS Roma - 5,8).

Dodajmy, że w drugim półfinale Ligi Mistrzów zmierzą się ze sobą Bayern Monachium i Real Madryt. Ten mecz zaplanowano na środę (początek o godz. 20.45).

Transmisja: Canal+
Godzina: 20.45

TOP Sportowy24: Bramkarz Legii spojrzał śmierci w twarz