List wiceprezydenta Gdańska i jednocześnie nauczyciela do Pierwszej Damy Agaty Dudy

(KGK)
Karol Makurat/Marek Szawdyn
Zastępca prezydenta Gdańska ds. edukacji i usług społecznych Piotr Kowalczuk wysłał dziś list do Agaty Dudy – żony prezydenta Rzeczypospolitej. Zwrócił się w nim z apelem do Pierwszej Damy RP.

Czytaj także

Oto treść listu, wysłanego 11 kwietnia przez zastępcę prezydenta Gdańska ds. edukacji i usług społecznych Piotra Kowalczuka do Agaty Dudy – żony prezydenta Rzeczypospolitej.

Agata Kornhauser-Duda, Pierwsza Dama RP

Szanowna Pani,
tak jak Pani jako nauczyciel, chwilowo sprawujący funkcję Zastępcy Prezydenta Miasta Gdańska ds. Edukacji i Usług Społecznych, zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w rozwiązaniu sporu nauczycieli z Rządem RP. Mam świadomość złożoności spraw oświaty, wiem jak trudne są podejmowane decyzje, proszę jednak by pomogła Pani, pod swoim patronatem, rozmowom samorządów z Rządem RP.
Każdego dnia w budżecie mojego Miasta 44 grosze w każdej złotówce to środki przekazywane na oświatę wprost z kieszeni Mieszkanek i Mieszkańców. Nie można dalej prowadzić takiej polityki.
Gotowy jestem poprowadzić rozmowy pod Pani patronatem nad rozwiązaniem kwestii oświaty i wychowania w Polsce. Nie jestem politykiem, tylko samorządowcem z krwi i kości. Proszę o wsparcie.
W obecnym sporze przeciwstawia się przeciw sobie nauczycieli i pracowników administracji i obsługi. Nie możemy dopuścić, by w walce o słuszne prawa walczyli między sobą ludzie oświaty.
Pozostaję do Pani dyspozycji i liczę na współpracę dla rozwoju polskiej oświaty. Wiem, że leży to Pani głęboko na sercu”.

Z najlepszymi nauczycielskimi pozdrowieniami,
Piotr Kowalczuk, nauczyciel wczesnej edukacji, sprawujący funkcję Zastępy Prezydenta Miasta Gdańska ds. Edukacji i Usług Społecznych

Czytaj także

Kiedy będzie wiosna? Zwierzęta dają sygnały. Klimat się zmienił.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 6

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

R
Rodak

Ta Pani w niczym wam niepomorze niewidzicie jak ochoczo wspiera swoje zawodowe towarzystwo wystarczylo wskoczyc na odpowiedni stolek i cial pocalujta mnie w d....e co sie dzieje w naszym kraju skad ci ludzie na najwyzszych stanowiskach w kraju sie wzieli katastrofa

J
Jolanta Beza

Olek? Pijolek? ToTy? ;)

A
AJB

W cywilu psa niema, a w Pałacu koleżanek szuka?

P
Polihistor

Zabawne.

Nauczyciele już przegrali.

A wraz z nimi rozmaitego (najczęściej gminnego) szczebla politycy.

Za późno na (pseudo) pojednawcze gesty, zaś pozycji przetargowej nauczyciele już właściwie nie mają żadnej.

Pozostaje wziąć dudy w miech i wrócić do roboty, zdając się na łaskę i niełaskę zwycięzców.

Szacując dziury w domowych budżetach - na własne uczynione życzenie.

A mogło być tak ładnie!

I honorowo!

Jeszcze do niedzieli wieczorem.

A
Ania

Jakie brawo? Chciałabym, aby prezydenci mojego miasta przestali się zajmować polityką, a przede wszystkim zainteresowali się sprawami Gdańska. Po to są, po to zostali wybrani. A pan Kowalczuk chyba przesadził z mniemaniem na temat swoich kompetencji.

O
Olek

I bardzo dobrze! Brawo Panie wiceprezydencie!

Dodaj ogłoszenie