List otwarty Jacka Karnowskiego w obronie demokracji

redZaktualizowano 
Tomasz Bołt
W środę 17 sierpnia prezydent Sopotu Jacek Karnowski, wystosował list otwarty w obronie demokracji i praw obywatelskich.

Treść listu Jacka Karnowskiego:

"List Otwarty
Sopot 17.VIII.2016 r

Pan Mateusz Kijowski
Pan Władysław Kosiniak- Kamysz
Pan Ryszard Petru
Pan Grzegorz Schetyna
(alfabetycznie)
Pan Zygmunt Frankiewicz – Związek Miast Polskich

Szanowni Państwo !
Na naszych oczach odbywa się w Polsce zamach na demokratyczne państwo. Obserwujemy naruszanie filarów naszej demokracji, tworzenie struktury państwa totalitarnego, gdzie wszystko jest podporządkowane decyzjom partyjnym. Następuje olbrzymi podział naszego społeczeństwa, w administracji oraz firmach państwowych panuje nepotyzm i kolesiostwo, brak jest jakiejkolwiek przestrzeni do dialogu społecznego i politycznego. Rządzący próbują także zmieniać naszą historię w celu zawłaszczenia ogólnonarodowych wartości. Nowe władze chcą niepodzielnie rządzić we wszystkich obszarach i na wszystkich szczeblach. Realizują plan zamachu na demokratycznie wybrane samorządy, m.in. poprzez próbę przejęcia i sterowania Regionalnymi Izbami Obrachunkowymi.

Jednak jednym z najbardziej rażących przykładów działań rządzących jest bezwzględne niszczenie przeciwników politycznych z wykorzystaniem służb specjalnych, prokuratury i zależnych mediów.

Szanowni Państwo !

Zwracam się do Was jako do uznanych autorytetów i liderów opozycji, z prośbą, a zarazem zadaniem ratowania naszego kraju i zdecydowanej obrony tych, którzy stali się ofiarami pomówień i oszczerstw. Dzięki przyjętym niekonstytucyjnym ustawom o prokuraturze, pozbawieniu obywatelskiego nadzoru nad służbami i upolitycznieniu mediów publicznych - PiS dowolnie wykorzystuje te instytucje do niszczenia swoich przeciwników politycznych. Wystarczy wskazać chociażby przykłady Pana Prezydenta Lecha Wałęsy, Pana Ministra Tomasza Arabskiego, Pana Ministra Andrzeja Biernata, Pana Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza czy Pani Minister Teresy Kamińskiej. Wobec tych wszystkich znanych polityków został zastosowany jeden schemat: działanie prokuratury na polityczne polecenie Zbigniewa Ziobry, atak służ specjalnych z jednoczesną tzw. ustawką medialną. Niestety, to wszystko odbywa się to przy bierności ze strony opozycji.

Szanowni Państwo !

Z bardzo dużym niepokojem obserwuję te działania. Tym bardziej, że taki sam schemat osiem lat temu został zastosowany wobec mnie: prowokacja, pomówienia, próba aresztu, lincz medialny. Udało mi się obronić i udowodnić swoją niewinność głównie dzięki zaufaniu mieszkańców oraz pomocy wielu przyjaciół, a niestety przy bierności wielu ówczesnych liderów politycznych, którzy uwierzyli, że ”coś na niego mają”. Wielu innym się jednak nie udało: złamano im życie i karierę. Wielu lekarzom, przedsiębiorcom, sędziom czy politykom. Były też przypadki dramatyczne, jak śp minister Barbary Blidy czy śp ministra Wacława Niewiarowskiego.
Apeluję do Państwa o obronę wszelkimi metodami ludzi, których obecna władza pomawia, którym odmawia uczciwych procedur karnych i próbuje ich skazać zaocznie na niebyt publiczny. Historia dobitnie nam pokazuje, że tak wyglądały początki wielu dyktatur: eliminowanie niewygodnej opozycji, podporządkowanie sobie sądów i aparatu represji. Tak było w Polsce w latach 1946/47, w czasie budowy dyktatury monopartyjnej. Zapowiedzi rządzących jednoznacznie wskazują, że represje będą kontynuowane także wobec innych polityków opozycji. Dlatego konieczna jest obrona każdej osoby pomawianej i oskarżanej na polityczne zamówienie.
Jeszcze raz wzywam do działania w obronie wywalczonej i wypracowanej przez nas wszystkich demokracji, w obronie każdego obywatela niszczonego przez upartyjniony aparat represji. Za chwilę może być już za późno!

Jacek Karnowski
Prezydent Sopotu

Do wiadomości:
Trybunał Konstytucyjny
Sąd Najwyższy
Rzecznik Praw Obywatelskich
Naczelny Sąd Administracyjny
Naczelna Rada Adwokacka
Amnesty International
Helsińska Fundacja Praw Człowieka"

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 20

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

o
obserwator

Karnowski nie wie , co ze soba zrobic, szamocze sie sam ze soba i robi coś , by robić cokolwiek , bo sie całkowicie zagubił... Biedak ,omamiony przez takich samych zagubionych , jak on.

S
Sopociak

Przy okazji już na samym początku swoich wypocin,J.Karnowski wpisał swoistą listę zdrajców RP.

M
Marek

Ma tupet pełowska pchła

z
zniesmaczony

on umie pisać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Sukces po tylu latach rządzenia w sopocie

z
zniesmaczony

on umie pisać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Sukces po tylu latach rządzenia w sopocie

k
kasia gosia zosiai inne

ALE JAJA !
Nie wierze że to czytam .Obciach na cały kraj.Zmień nazwisko człowieku, bo ktoś jeszcze w Polsce z imienia i nazwiska godnie nazywa tak jak i ty

j
jhg

Wstydu niie ma ten człowiek

z
zniesmaczony

on umie pisać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Sukces po tylu latach rządzenia w sopocie

J
JMS

List ma zapewne zaanonsować gotowość J. Karnowskiego do wypłynięcia na szerokie wody polityki. A co, skoro byle głupek może? A Pan Prezydent jest twórcą bajzelkurortu.

j
ja i ona

Oj zatrzęsły się gacie niektórym, zatrzęsły.
Lata całe żyli w poczuciu bezkarności pod silnym parasolem, nagle parasol zniknął i co dalej?

s
semiDry

Złodzieje i cwaniacy z PO kpią sobie z Polaków, głownie z tej części społeczeństwa, którą zupełnie omamiły lewackie media.

M
Mada

Złodziej i aferzysta

G
Gość

Kazdy, ktoremu funkcjonuje umysl, juz wie, ze pisemka z wolaniem o demokracje, przy istnieniu demokracji, sa papierem toaletowym. A dwa, PiS jest ta partia, ktora przez conajmniej dekade wieku bedzie wybory wygrywac. I to PiS bedzie dobieral ewentualnego koalicjanta. I tak prosty aspekt nie jest do zrozumienia?

z
zjs

Żałosny prowincjonalny mężyk stanu.

P
Piotr

Miejsce dla przekrętów z PO-PSL jest - no gdzie?????

Dodaj ogłoszenie