Liga niemiecka. Robert Lewandowski załatwił Borussię Dortmund. Der Klassiker dla Bayernu Monachium

Jacek Czaplewski
Lewandowski załatwił Borussię. Der Klassiker dla Bayernu
Lewandowski załatwił Borussię. Der Klassiker dla Bayernu AFP/East News
Liga niemiecka. Dwa gole Roberta Lewandowskiego przesądziły o wygranej Bayernu Monachium nad Borussią Dortmund (3:2) w prestiżowym der Klassikerze. W tabeli mistrz z Bawarii powiększył przewagę do czterech punktów. Z kolei w klasyfikacji strzelców Lewandowski ma pięć goli więcej od Erlinga Haalanda, który dziś trafił tylko raz.

Robert Lewandowski w tym sezonie: 32 bramki, 7 asyst, 27 meczów
Robert Lewandowski w całym 2021 roku: 66 bramek, 11 asyst, 55 meczów

Borussia objęła prowadzenie w 5 minucie. Po rzucie sędziowskim Julian Brandt otrzymał podanie w okolicach pola karnego, wkleił się między dwóch obrońców i bez problemu pokonał Manuela Neuera.

Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. W 9 minucie Thomas Mueller wykorzystał kiepskie wybicie Matsa Hummels. Piłkę w okolicach pola karnego przejął ostatecznie Robert Lewandowski, po czym z prawej nogi doprowadził do wyrównania.

Przed zmianą stron Bayern po raz pierwszy objął prowadzenie, kiedy zamieszanie w szesnastce wykorzystał Kingsley Coman. W drugiej połowie Borussia jednak znów lepiej zaczęła. W 48 minucie odgryzł się Erling Haaland. Norweg uderzył technicznie - od lewego słupka.

Jak to w Klassikerze bywa, decydujący głos należał do Lewandowskiego. Po ręce Hummelsa Polak podszedł do jedenastki i zdołał przełamać ręce bramkarza. Był to jego 26. gol w 25. występie przeciw Borussii w barwach Bayernu. W ostatnich 6 meczach trafił 10 razy.

Bayern powinien był wygrać wyżej, lecz tuż przed końcem Corentin Tolisso spudłował do pustej bramki.

Borussia Dortmund - Bayern Monachium 2:3 (1:2)
Bramki: Brandt 5', Haaland 48' - Lewandowski 9', 77' (k.), Coman 44'
Żółte kartki: Can, Bellingham - Lewandowski, Upamecano
W 78 minucie trener Borussii Marco Rose obejrzał czerwoną kartkę w konsekwencji żółtych

Borussia Dortmund: Kobel, Meunier, Akanji, Hummels, Guerreiro (82' Schulz) - Can, Dahoud (60' Malen) - Brandt (70' Wolf), Reus, Bellingham - Haaland (82' Tigges).

Bayern Monachium: Neuer - Pavard, Upamecano, Hernandez (74' Sule), Davies - Goretzka (65' Musiala), Tolisso - Coman (88' Nianzou), Mueller, Sane (65' Gnabry) - Lewandowski.

LIGA NIEMIECKA w GOL24

Coraz więcej mówi się o odejściu Marka Papszuna z Rakowa Częstochowa. Legia Warszawa ma zapewnić mu rekordowy kontrakt, a sam szkoleniowiec ma być zainteresowany pracą u mistrza Polski. Co w tej sytuacji zrobi Raków? Klub już szuka potencjalnego następcy, a kandydatów jest kilku. Oto sylwetka każdego z nich!Przeglądaj za pomocą strzałek na klawiaturze lub przesuwaj zdjęcia palcem na swoim smartfonie.

Kto za Papszuna? Kandydaci na nowego trenera Rakowa Częstoch...