Grzegorz Gałasiński, Dariusz Kuczmera
Pełne trybuny, wysoki poziom gry
Pełne trybuny, wysoki poziom gry Grzegorz Gałasiński
Siatkówka wciąż elektryzuje kibiców. W łódzkiej Atlas Arenie jedenaście tysięcy kibiców oglądało mecz na szczycie Siatkarskiej Ligi Narodów: Polska - Francja. Nasz zespół wygrał 3:0

Polska reprezentacja pod wodzą nowego trenera Vitala Heynena gra wspaniale.
Pierwszego seta gładko wygrali Polacy, po wyrównanym początku prowadzili 15:10 i do końca kontrolowali przebieg gry. Dobrym posunięciem trenera było wystawienie od początku Bartosza Kurka.

W drugim secie role się odwróciły, przegrywaliśmy 10:15, później 12:16, ale nasi siatkarze potrafili odwrócić losy meczu. Gdy na zagrywce pojawił się Mateusz Bieniek, gra Polski odmieniła się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

W pierwszej szóstce grało trzech siatkarzy PGE Skry Bełchatów: Grzegorz Łomacz, Jakub Kochanowski i Artur Szalpuk. Artur Szalpuk zdobył cenny punkt w końcówce trzeciego seta, po którym mieliśmy piłkę meczową. Za chwilę po skutecznym bloku skakaliśmy z radości.

Jedenaście punktów zdobył Jakub Kochanowski. To siatkarz młodego pokolenia, który będzie gwiazdą reprezentacji Polski. Wchodzi z impetem do naszej drużyny. Zaliczył pięć punktowych bloków. Środkowy PGE Skry Bełchatów zaliczył imponujący występ.
Dla TVP Jakub Kochanowski powiedział: – Nadal potrafimy wygrywać i to cieszy. Trzeba podziękować Mateuszowi Bieńkowi, który odrzucał zagrywką rywali od siatki. Nie jest ciężko, że trener rotuje składem. Na treningach też zmieniamy swoje ustawienia.
– Rośnie presja przed atakującymi, bo każdy chce grać w tej drużynie – mówił Bartosz Kurek. – Ważne jest dla mnie to, co chcemy razem osiągnąć. Mam nadzieję, że ten sezon przyniesie nam dużo satysfakcji w reprezentacji Polski.

To już czwarte zwycięstwo w czwartym meczu naszej drużyny w Siatkarskiej Lidze Narodów.

W sobotę o 16 w Atlas Arenie: Polska - Chiny, o 19 Niemcy - Francja
W niedzielę o 16: Polska - Niemcy, o 19 Chiny - Francja.

Mecz w Atlas Arenie w Łodzi oglądał Wilfredo Leon, który w biało-czerwonych barwach będzie mógł zagrać w lipcu 2019 roku.

Polska - Francja 3:0 (25:19, 25:20, 25:22)

Polska: Bartosz Kurek 9, Artur Szalpuk 5, Grzegorz Łomacz, Michał Kubiak 10, Jakub Kochanowski 11, Mateusz Bieniek 9, Paweł Zatorski (l) oraz Fabian Drzyzga 1, Dawid Konarski 4, Aleksander Śliwka 2. Trener: Vital Heynen.

Materiał oryginalny: Liga Narodów. Polska wygrywa z Francją 3:0. 11 tysięcy kibiców w Atlas Arenie [ZDJĘCIA] - Dziennik Łódzki