DW
EAST NEWS
Liga Mistrzów. Piłkarze Napoli potrzebowali zwycięstwa w meczu z Szachtarem, by zostać w grze o awans z grupy F. Gospodarze mocno zaczęli to spotkanie, a determinacja pozwoliła im na zwycięstwo w okazałych rozmiarach, choć strzelanie zaczęli dopiero w drugiej połowie. Swoją cegiełkę do sukcesu dołożył Piotr Zieliński, który w 81. minucie wykończył dwójkową akcję z Driesem Mertensem.

Włosi długo czekali na to, by cieszyć się ze zdobytej bramki. Dopiero w 55. minucie Lorenzo Insigne przyjął piłkę przy linii bocznej, zszedł z nią między rywalami do środka i z około 30 metrów posłał prawdziwą bombę, prosto w okienko bramki Andrija Piatowa. Nawet dobrze dysponowany bramkarz Szachtara nie miał szans przy tym majstersztyku.

Spotkanie mogło się zakończyć się zwycięstwem, ale podopieczni Maurizio Sarriego chcieli zrewanżować się ukraińskiej drużynie za poprzedni mecz (Napoli przegrało 1:2 -przyp. red.). Na dziewięć minut przed końcem Polak bardzo mocnym uderzeniem posłał piłkę prosto do siatki po cudownej asyście Mertensa.

Po dwóch minutach nastąpił nokaut, a wynik na tablicy wskazywał już 3:0. Andrij Piatow odbił piłkę po strzale jednego z gospodarzy po rzucie rożnym, ale przy dobitce belgijskiego napastnika z dosłownie jednego metra był już bezradny.

GOL PIOTRA ZIELIŃSKIEGO

LIGA MISTRZÓW w GOL24

Materiał oryginalny: Liga Mistrzów. Napoli wygrało kluczowy mecz z Szachtarem. Gol Piotra Zielińskiego [WIDEO] - Gol24