Liga Mistrzów. Napoli rozbiło Benfikę. Arkadiusz Milik trafił z karnego!

krk
Liga Mistrzów. Napoli rozbiło Benfikę. Arkadiusz Milik trafił z karnego! Ciro Fusco
Liga Mistrzów. Ekipa Napoli na Stadio San Paolo dała lekcję futbolu Benfice. Zawodnicy z Neapolu wbili przeciwnikom aż cztery gole. Z tonu nieco spuścili w końcówce, dwukrotnie dając się zaskoczyć. Po raz trzeci w obecnej edycji Ligi Mistrzów trafił Arkadiusz Milik, który w 54. minucie wykorzystał rzut karny. Polak asystował też przy drugim golu Driesa Mertensa.

W podstawowej jedenastce gospodarzy wyszedł na murawę Arkadiusz Milik, który w 1. kolejce trafił dwa razy przeciwko Dynamu Kijów. Reprezentacyjny snajper tym razem nie mógł liczyć na podania Piotra Zielińskiego, który na San Paolo usiadł na ławce rezerwowych. Wicemistrz Włoch szybko wyszedł na prowadzenie za sprawą błędu defensywy Portugalczyków. Gracze Benfiki tak mocno przysnęli, że piłkę do siatki skierował głową Marek Hamsik, choć w taki sposób rzadko zdobywa gole.

Tuż po przerwie gości z Lizbony pogrążył kapitalnym uderzeniem z wolnego Belg Dries Mertens, a dobił Milik z karnego. Polak zaliczył w ten sposób już trzecie trafienie w Lidze Mistrzów. Po chwili Napoli podwyższyło na 4:0, a przy drugim golu Mertensa asystował Milik. W tej sytuacji kompletnie pogubili się obrońca Benfiki Nelson Semedo oraz golkiper Julio Cesar, a piłka dość przypadkowo odbiła się od Milika i trafiła do Mertensa, który dopełnił formalności.