Liga Mistrzów: Lotos Trefl Gdańsk blisko fazy play-off! [TABELA]

Siatkarze Lotosu Trefla wygrali trzeci mecz w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. W Ergo Arenie pokonali w czwartek ekipę ACH Volley Lublana 3:0.

Wbrew pozorom, to nie była jednak łatwa przeprawa dla naszych siatkarzy, a na pewno już nie taki sam pojedynek jak w Lublanie. Podopieczni trenera Andrei Anastasiego musieli zostawić sporo sił na parkiecie, bo rywale zawiesili poprzeczkę zdecydowanie wyżej niż w pierwszym spotkaniu.

Gdańszczanie rozpoczęli ten pojedynek dosyć niemrawo. Przeważali nad rywalem, ale tylko nieznacznie, przez co długo nie byli w stanie odskoczyć na kilka punktów. Wreszcie, po drugiej przerwie technicznej, siatkarze z Lublany trochę się pogubili. A skuteczna gra Murphy'ego Troya i Sebastiana Schwarza sprawiła, że Lotos Trefl nie miał żadnych problemów z wygraniem tej partii.

Gospodarze wyraźnie się jednak męczyli ze Słoweńcami. Długo nie mogli złapać swojego rytmu, ale trener Andrea Anastasi konsekwentnie trzymał na parkiecie zawodników z wyjściowego składu. W drugiej części drugiego seta gdańszczanie wreszcie złapali wiatr w żagle. Świetnie grali zwłaszcza na kontrach. Odrzucili rywala też od siatki i na wysokim poziomie utrzymywali przyjęcie. W ataku niezawodny był natomiast Mateusz Mika. To wszystko sprawiło, że nasi siatkarze na tyle odskoczyli Słoweńcom, że w końcówce włoski szkoleniowiec Lotosu Trefla zdecydował się posłać do boju Kamila Dębskiego, Przemysława Stępnia i Damiana Schulza. A ci nie zawiedli i dobili rywala.

W trzeciej odsłonie z kolei wszystko wskazywało na to, że walka w Ergo Arenie się przedłuży. W drugiej części tego seta goście, zupełnie niespodziewanie, prowadzili z naszą drużyną 19:13, a mimo to zmarnowali szansę! Świetne zmiany znowu dali Damian Schulz i Kamil Dębski. Gra Lotosu Trefla ponownie się nakręciła, a kiedy gdańszczanie dopadli rywala, zwycięstwa wydrzeć sobie już nie dali.

Lotos Trefl Gdańsk - ACH Volley Lublana 3:0 (25:19, 25:17, 25:23)

Lotos Trefl: Falaschi 2, Grzyb 4, Schwarz 4, Gawryszewski 9, Troy 18, Mika 14, Gacek (libero) oraz Schulz 4, Stępień, Dębski 1

ACH Volley: Flajas 8, Kozamernik 4, Walker 10, Purić 3, Mochalski 20, Plesko (libero) oraz Satler