Liga hiszpańska. FC Barcelona wysoko pokonała Real Betis Sewilla. Robert Lewandowski okrasił mecz bramką, choć mógł strzelić hat-tricka

Piotr Rzepecki
Liga hiszpańska. FC Barcelona Roberta Lewandowskiego wysoko wygrała z Realem Betis Sewilla 4:0. Kapitan reprezentacji Polski zapisał jedno trafienie. Napastnik z 19 golami otwiera klasyfikację strzelców. Rywale "Dumy Katalonii" kończyli ten mecz w dziewiątkę.

Liga hiszpańska. FC Barcelona - Real Betis Sewilla 4:0 (3:0)

FC Barcelona podchodziła do tego meczu mając w pamięci ostatnią wpadkę, a więc wyjazdową porażkę z Rayo Vallecano (1:2). W tamtym meczu jedynego gola dla Barcy zdobył Robert Lewandowski. Dziś również kapitan reprezentacji Polski trafił, jednak na brak okazji nie mógł narzekać. Co najmniej dwukrotnie mógł wpisać się jeszcze na listę strzelców.

Pierwszego gola dla "Dumy Katalonii" strzelił Andreas Christensen po dośrodkowaniu Raphinhi. Kilka minut później na listę strzelców wpisał się właśnie Lewandowski - wykończył podanie z prawej strony Julsa Kounde i technicznym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Nie minęły trzy minuty, kiedy wynik na tablicach na Camp Nou wynosił już 3:0. Strzelił asystent przy pierwszym golu, a więc Brazylijczyk Raphinha.

Lewandowski w drugiej połowie miał co najmniej dwie świetne sytuacje. Najpierw otrzymał prostopadłą piłkę od Pedriego, ale źle się zabrał i bramkarz Betisu go wyprzedził. Drugim razem świetnie urwał się obrońcom rywali i strzałem lewą nogą trafił w słupek.

Barca niewątpliwie w tym meczu miała z górki. Już w 33. minutach murawę opuścił Edgar Gonzalez, który obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Co ciekawe pomocnik pojawił się na placu w 12. minucie zastępując kontuzjowanego Luiza Felipe.

15-letni debiutant w Barcelonie. Betis kończył mecz w... dziewiątkę

Betis kończył ten mecz w dziewiątkę. 41-letni Joaquin, legenda Realu Betis Sewilla wszedł na murawę w 64. minucie, ale na dziesięć minut przed końcem dał znać trenerowi, że nie będzie mógł kontynuować gry. Doznał urazu kolana. Limit zmian był jednak wykorzystany i nie mógł zostać zmieniony, więc murawę opuścił, a w jego miejsce nikt nowy nie mógł się pojawić.

Bramka na 4:0 padła po samobójczym trafieniu. Pechowo piłkę do własnej bramki skierował Argentyńczyk Guido Rodriguez.

Trybuny Camp Nou na kilka minut przed końcem mogły powitać ledwie 15-letniego debiutanta Lamine Yamala. Nazywany najzdolniejszym talentem szkółki Barcy to piłkarz z rocznika 2007.

Barca na sześć kolejek przed końcem sezonu ma aż 11 punktów przewagi nad drugim Realem Madryt. Lewandowski z kolei otwiera klasyfikację strzelców z 19 trafieniami. Drugi jest Karim Benzema. Francuz popisał się hat-trickiem w tej kolejce przeciwko Almerii (4:2).