Jacek Czaplewski
Jan Bednarek strzelił gola w Premier League! Drugi raz
Jan Bednarek strzelił gola w Premier League! Drugi raz Sylwia Dąbrowa
Liga angielska. Jan Bednarek strzelił gola w meczu Southampton - Wolverhampton. Reprezentant Polski trafił na 1:0 w 15 minucie. Kopnął prawą nogą. Stało się tak po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

To drugi gol Bednarka w historii jego występów w Premier League. Pierwszego strzelił w połowie kwietnia 2018 roku. Jego Southampton przegrało jednak z Chelsea 2:3.

Dzięki dzisiejszej bramce Bednarek stał się... najskuteczniejszym Polakiem w lidze angielskiej. Posiada o jedno trafienie więcej od Roberta Warzychy (trafił dla Evertonu) i Marcina Wasilewskiego (trafił dla Leicesteru City).

Zła wiadomość jest taka, że "Święci" przegrali mecz mimo prowadzenia 2:0 do przerwy. Bednarek w akcji na 1:2 wykonał nieudany wślizg na lewej flance. Natomiast w akcji na 2:3 także nie powstrzymał Adamy Traore, który drugą asystę dołożyl już z pola karnego.

23-letni Bednarek gra dla Southampton od połowy 2017 roku. Od zeszłego sezonu jest podstawowym stoperem. W trwającej edycji zaliczył wszystkie 23 spotkania.

Kontrakt Bednarka z Southampton obowiązuje do połowy 2022 roku.

Southampton - Wolverhampton 2:3 (2:0)
Bramki: Bednarek 15', Long 36' - Neto 53', Jimenez 64' (k.), 77'
Żółte kartki: Ward-Prowse, Bednarek - Neves

Southampton: McCarthy - Cédric, Stephens, Bednarek, Bertrand - Højbjerg, Ward-Prowse, Redmond (78' Boufal), Armstrong (71' Djenepo) - Long (71' Adams), Ings.

Wolverhampton: Patrício - Dendoncker, Coady, Saiss - Doherty, Moutinho, Neves, Jonny - Adama, Neto (87' Kliman), Jiménez.