Lidl płaci teraz więcej początkującym pracownikom. Biedronka też ogłasiła podwyżki

  • Gazeta Pomorska

Agnieszka Domka-Rybka

Cytowany przez "Puls Biznesu" Pedro Soares dos Santos, prezes Jeronimo Martins, powiedział: "Zawsze, kiedy to możliwe, podnosimy pensje naszym pracownikom".
W tym bydgoskim Lidlu początkujący pracownicy mogą liczyć na 3600 zł brutto miesięcznie.
 Agnieszka Domka-Rybka

"Robiliśmy to w ubiegłych latach, zazwyczaj dwa razy w roku, jest to także naszym celem w 2019 roku. Jednak nie chcemy jeszcze podawać konkretnych kwot - mówił Pedro Soares dos Santo przy okazji prezentacji wyników finansowych za 2018 rok, w tym również podczas spotkania z polskimi dziennikarzami w Lizbonie.

Tyle "bez ściemy" zarabiają kasjerzy w Biedronce i Lidlu! Zobacz najnowsze stawki netto

Jest to zapewne odpowiedź na ruch największej konkurencji, czyli Lidla. Przypomnijmy, od 1 marca stawki płac w Lidlu ponownie wzrosły, tym razem średnio o ok. 9,2% w stosunku do poziomu wynagrodzeń z roku ubiegłego. Pracownicy sklepów zarabiają od 3 100 zł brutto do 3 850 zł brutto na początku zatrudnienia. Już po roku pracy pracodawca gwarantuje wzrost płacy do poziomu – 3 250 zł brutto do 4 050 zł brutto, a po dwóch latach stażu pracy od 3 450 zł brutto do 4 350 zł brutto. Poziom wynagrodzenia różni się w zależności od lokalizacji sklepu oraz związanych z nią kosztów życia.

I tak np. jeden z bydgoskich sklepów Lidla oferuje na początek 3600 zł brutto miesięcznie (patrzcie: zdjęcie).

Lidl znów szokuje rynek. Płaci początkującym pracownikom najmniej 3100 zł miesięcznie [5.03.2019]

Biuro prasowe Jeronimo Martins zdementowało za to informację o rychłych zakupach online w Biedronce: - Nie ma decyzji o wejściu w ten kanał sprzedaży - odpowiedziało Strefie Biznesu.

Wideo

polecane: MiauCzat: Honorata Witańska ostrzega kobiety! Tęskni za PiP?

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

18.03.2019, 18:12

Ludzie nie toczcie piany, Biedronka najlepiej placi w Warszawie, wieksze miasta maja dobre stawki - Krakow dla przykladu - kasjer-sprzedawca po roku mozna spokojnie zarobic z 2800 na reke. Srednio jednak wychodzi po 2500 . Duzo ? Nie sadze, czekamy na jakies podwyzki :) Tu sie zapier.. a nie lezy...

16.03.2019, 19:34

Głupoty

16.03.2019, 18:34

Ja pracuje w Warszawie w Biedronce mam ponad 2500 netto .

16.03.2019, 18:31

W Warszawie sa bardzo dobre zarobki .

16.03.2019, 12:31

Bzdura pracuje w Biedronce i tyle to nawet brutto nie ma .Gadac to mozna duzo

15.03.2019, 23:31

Ja pracuje w Lidlu 10 lat jestem zastępcą managera. Po podwyżkach mam 4800 brutto. Czyli około 3400 na rękę. Do tego multisport za 38zl i prywatną opiekę medyczną medicover za 45zl miesięcznie dla całej rodziny(córka,partner i ja). Biorąc pod uwage płace w Polsce to Lidl jest naprawdę bardzo dobrym pracodawcą. Na przestrzeni lat firma bardzo sie zmieniła na plus w stosunku do pracownika. Pamiętam czasy kiedy wychodziłam z pracy o 24 teraz 21.30 i nie ma opcji żebyśmy byli w sklepie. Lepiej żebyśmy zostawili nasrane na środku ale wyszli zgodnie z grafikiem.

14.03.2019, 07:11

Nie które zawody pracujacych to w ramki obsadzic dać im duże pensje i niech nic nie robia

14.03.2019, 06:39

Ja pracuje w firmie na produkcji i po 13 latach pracy mam 2500 brutto.to jest wyzysk. I trzeba pracować zapierdzielać.

14.03.2019, 06:38

Ja pracuje w firmie na produkcji i po 13 latach pracy mam 2500 brutto.to jest wyzysk. I trzeba pracować zapierdzielać.

14.03.2019, 06:05

Podają wynik ogólny, a na mniejszczej biedronce, zarobicie ciut więcej od najniższej krajowej... Wiem z autopsji

13.03.2019, 22:11

Jak nauczyciele narzekają że kiepsko zarabiają to każdy gada żeby zmienili pracę, także jeśli wy na pracę w Lidlu narzekacie to nikt tam was na siłę nie trzyma... Dają 2400 brutto za 3/4 etatu gdzie np. w urzędach ludzie za cały etat dostają mniej (minimalną), a wam i tak źle

13.03.2019, 20:40

Dokładnie 3lata tyrana za 3600 i to brutto a pracy tyle że dwa etaty wyrabiają ludzie

13.03.2019, 19:53

Mam wyższe wykształcenie, pracuję 28 lat w sądzie i mam 3100 BRUTTO.Szukam pracy w Lidlu

13.03.2019, 18:55

Nie no 3600 brutto powód do dumy za uzeranie się z niezadowolonymi klientami albo siedzenie na kasie odliczamy podatek i inne i ile zostaje 2500 ale kassa nie ma co.

13.03.2019, 17:16

Nie należy porównywać wynagrodzeń za pracę u nas z poziomem płac w innych krajach,bo 
rozumowanie przez analogię jest zawodne. Tak twierdzą Autorzy podręczników logiki. I słusznie! Najłatwiej przekonać się o tym, kiedy mówimy np. o działaniach nagannych typu np: skoro X ukradł, to także Y może kraść. Zwykle decydenci twierdzą, że tam jest większa wydajność pracy albo, że „koszty utrzymania są wyższe. Argument pierwszy jest chybiony, ponieważ wydajność zależy głównie od organizacji pracy i jej oprzyrządowania. Natomiast ten drugi argument łatwo obalić porównując nie tylko naszą płacę minimalną, ale nawet płacę przeciętną(!!!) z poziomem kosztów utrzymania typowej (czteroosobowej) rodziny. Oto fakty: We wrześniu 2018 r minimum socjalne dla rodziny o strukturze M + K + 2D (w wieku szkolnym) było równe 3704,89 zł netto (tj. 5222 zł brutto!!!). A jaki jest poziom płac ...każdy widzi!!!

 

13.03.2019, 16:01

3600 brutto to jest kwota na ostatniej umówie A nie na początku więc nie wprowadzajcie ludzi w błąd 3 lata trzeba tyrac żeby mieć 3600 brutto

13.03.2019, 16:01

3600 brutto to jest kwota na ostatniej umówie A nie na początku więc nie wprowadzajcie ludzi w błąd 3 lata trzeba tyrac żeby mieć 3600 brutto

13.03.2019, 10:27

Podwyżki są co roku teraz dostałam 3900 brutto w aneksie ... Jestem zadowolona a jak jakiś klient skacze ze swoim jęzorem to oglądam paznokcie i myślę o nowym kolorze... Za taką kasę będę tam do emerytury... Zapraszamy do pracy tylko ludzi pracujących

13.03.2019, 08:48

W dniu 13.03.2019 o 07:21, Anulanaka napisał: Po stidiach i 13 latach pracy w urzedzie, w mieście wojewódzkim, mam 2500 BRUTTO!!! :/
W państwowce tak jest, normalka. Wyższe stanowiska tylko i wyłącznie po znajomości.

13.03.2019, 08:35

Biurokraci miejscy no to co stoi na przeszkodzie, zwolnić się z urzędu jak tak strasznie źle i siup do marketu , poruszacie się trochę, po pracujecie fizycznie nic tylko samo zdrowie. Więc od kiedy przechodzicie?

13.03.2019, 08:21

Po stidiach i 13 latach pracy w urzedzie, w mieście wojewódzkim, mam 2500 BRUTTO!!! :/

13.03.2019, 08:13

Jezu jakaś głodowa stawka.... Chyba brutto pomylili z netto.

13.03.2019, 07:15

Ile można pieprzyć o tym samym już się żygać chce!

13.03.2019, 06:56

Możecie nie pisać o tych durnych sklepach???

13.03.2019, 06:55

Możecie nie pisać o tych durnych sklepach???