Lider bezradny w Koszalinie

Jacek Legawski
Marek Drewa nie zagrał w Koszalinie ani minuty
Marek Drewa nie zagrał w Koszalinie ani minuty Przemek Świderski
Były gracz Polpharmy, George Reese, poprowadził AZS Koszalin do zwycięstwa nad liderem 88:76. Zaskakująco pewnego i wysokiego, choć końcowy wynik jest mylący. Zacięta walka trwała przez trzy kwarty, ale kiedy na 6 minut przed końcem - po rzucie Dante Swansona - AZS objął prowadzenie 73:63, losy spotkania zostały rozstrzygnięte.

Ten mecz mógłby się równie dobrze zakończyć dla gości w trzeciej części. Wtedy w Polpharmie nie było już koszykarza, który mógłby sobie pozwolić na agresywniejszą obronę. Courtney Eldridge spadł za pięć przewinień, gdy AZS Koszalin prowadził tylko 52:50. Nieco później to samo spotkało Erica Colemana, kolejni gracze mieli po cztery przewinienia. Mariusz Karol został pozbawiony praktycznie pola manewru, tym bardziej, że Mujo Tuljkovic był niedysponowany.

W dodatku ledwie przez pierwszych osiem minut tego pojedynku goście mieli pomysł na atak i to skuteczny. Po celnym rzucie Eldridga Polpharma prowadziła 24:11, tylko że już w tym momencie zapaliło się światełko alarmowe dla gości, a gospodarze błyskawicznie zaczęli odrabiać starty. W pierwszej kwarcie podopiecznym Mariusza Karola odgwizdano aż 11 przewinień. W decydujących momentach zaczęło się to odbijać czkawką.

W ostatniej odsłonie gospodarze urządzili sobie festiwal strzelecki. Mieli ułatwione zadanie, bo goście przestali w ogóle trafiać z gry. Nikt nie potrafił przełamać niemocy, stąd przewaga AZS rosła w szybkim tempie. Pierwsze siedem minut czwartej odsłony podopieczni Jeffa Nordgaarda wygrali 21:9 i wyszli na prowadzenie 81:65. Bez Eldridga i bez możliwości agresywnej gry w obronie, lider był w Koszalinie jak młody człowiek, którego wrzucono do wody, a on nie umie pływać. Tylko się miotał. Zdołał uratować twarz.

AZS Koszalin Koszalin - Polpharma Starogard Gd. 88:76 (22:26, 20:15, 18:15, 28:20)
AZS Koszalin: G. Reese 23, D. Swanson 13, J. Mojica 15 (1), P. Łuszczewski 17 (2), P. Mróz, G. Arabas 11 (2), P. Bogdan 4 (1), Ł. Diduszko, M. Strach, A. Metelski (5) i I. Milicić.

Polpharma Starogard Gd.: M. Hicks 15 (1), C. Eldridge 15 (2), P. Kowalczuk 2, M. Tuljkovic 4, W. Żurawski 3, E. Barkley 9, E. Coleman 10, J. Sulowski 15 (2), J. Jarecki 3 (1), J. Drewa, M. Drewa i N. Glavas.