Piotr Olkowicz
Łzom Cristiano po odpadnięciu z dzielną drużyną Maroka nie było końca
Łzom Cristiano po odpadnięciu z dzielną drużyną Maroka nie było końca PAP/EPA/Abir Sultan
Portugalczyk Cristiano Ronaldo wystąpił dzisiaj po raz 22. w meczu piłkarskich mistrzostwach świata. W ćwierćfinałowym pojedynku z Marokiem wszedł na boisko w 51. minucie, ale reprezentacja jego kraju przegrała sensacyjnie 0:1. Do ustalenia swojego rekordu potrzebował pięciu wyjazdów na mundiale.

Dzień wcześniej 24. występ w narodowych barwach na MŚ zaliczył Lionel Messi. Argentyna wyeliminowała w rzutach karnych Holandię (po 90 minutach i dogrywce było 2:2), więc gwiazdor PSG ma szansę poprawić jeszcze swój wynik.

W półfinale turnieju w Katarze Messi będzie miał okazję wyrównać rekord oglądającego mecze katarskiego turnieju z trybuny VIP Niemca Lothara Matthaeusa, który zagrał w finałowych meczach 25 razy. Oprócz Messiego 24 występy ma na koncie urodzony w Opolu inny reprezentant Niemiec Miroslav Klose. Gdyby Biało-Błękitnym prowadzonym przez Leo udało się awansować do niedzielnego finału, może wyjść w klasyfikacji wszech czasów na samotne prowadzenie.

W czołówce tego zestawienia znajduje się dwóch Polaków - Władysław Żmuda, który rozegrał podczas swoich czterech wyjazdów na mistrzostwa aż 21 spotkań, oraz mający o jeden mecz mniej Grzegorz Lato.