Leszek Gierszewski i bytowski Drutex z nagrodą za rozwój eksportu

RedakcjaZaktualizowano 
Leszek Gierszewski i bytowski Drutex z nagrodą za rozwój eksportu<br>Leszek Gierszewski założył firmę w 1985 r. Drutex zatrudnia 2 tys. pracowników i osiąga sprzedaż wysokości 600 mln zł.<br>
Leszek Gierszewski i bytowski Drutex z nagrodą za rozwój eksportuLeszek Gierszewski założył firmę w 1985 r. Drutex zatrudnia 2 tys. pracowników i osiąga sprzedaż wysokości 600 mln zł. Przemek Świderski
Bytowska firma Drutex została nagrodzona tytułem Regionalnego Orła Eksportu województwa pomorskiego w kategorii innowacyjny produkt, a jej założyciel i prezes Leszek Gierszewski w kategorii Osobowość Eksportu. To kolejna już nagroda dla firmy.

-  Pozycja lidera w branży zobowiązuje do ciągłego doskonalenia swoich produktów i poszerzania portfolio. Klienci doceniają nie tylko innowacyjne technologie, czy nowoczesny design, ale przede wszystkim wysoką jakość naszych produktów poddawanych ciągłej kontroli i nadzorowi w naszych laboratoriach badawczych. Wyróżniony produkt, czyli okno Iglo Energy Classic to rzeczywiście nasz hit eksportowy. Rosnące zainteresowanie Klientów naszą ofertą tylko motywuje nas do dalszego rozwoju, a że mamy głowę pełną pomysłów, kolejne nowości w naszej ofercie już niebawem - mówi Adam Leik, dyrektor marketingu Drutex.

Produkty bytowskiej firmy znane są w większości krajów europejskich, USA, Meksyku, Australii i na Bliski Wschód. Eksport w firmie stanowi już ponad 70 proc. sprzedaży. W Polsce w branży stolarki okienno-drzwiowej firma osiągnęła pozycję lidera, zarówno pod względem udziałów wartościowych, jak i ilościowych., a okna marki Drutex są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych.

Regionalne Orły Eksportu to ogólnopolski cykl wydarzeń, który ma na celu promocję eksportu i tematów z nim związanych, poprzez omówienie najciekawszych rynków zbytu, wskazanie sektorów z największym potencjałem eksportowym oraz wyłonienie i nagrodzenie regionalnych liderów eksportu. Wśród tegorocznych laureatów, aż w dwóch kategoriach, wyróżniona została firma Drutex.

Organizatorem Orłów Eksportu jest dziennik Rzeczpospolita Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęli: Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i Pracodawcy RP.

Medal Europejski dla Drutexu

Dwa tygodnie temu Drutex SA został uhonorowany Medalem Europejskim w konkursie organizowanym przez Business Centre Club przy wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP i pod Honorowym Patronatem Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego z siedzibą w Brukseli. Gala wręczenia nagród odbyła się w Salach Redutowych Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie.

To już piąty Medal Europejski w dorobku firmy. Tegoroczne wyróżnienie przyznano firmie za innowacyjne drzwi balkonowo-tarasowe w systemie PVC, Iglo-HS.

- Medal Europejski przyznany naszemu nowoczesnemu systemowi drzwi balkonowo-tarasowych stanowi doskonałe potwierdzenie wysokiej jakości opracowanego przez nas rozwiązania. To wielki prestiż i nobilitacja. Wyróżnienie cieszy nas tym bardziej, że jest to jeden z naszych najnowszych produktów, który już dziś cieszy się ogromnym powodzeniem wśród klientów zarówno w Polsce, jak i za granicą - mówi Adam Leik, dyrektor marketingu Drutex.

Drzwi Iglo-HS to nowatorskie rozwiązanie, nawiązujące do najnowszych światowych trendów architektonicznych. System wykonany jest w oparciu o własną technologię profili podnoszono-przesuwnych firmy. Umożliwia konstrukcję dużych przeszkleń, zachowując jednocześnie stabilność  i lekkość konstrukcji.

Medal Europejski, przyznawany już od 16 lat, to rekomendacja wystawiana wyróżnionym produktom przez prestiżowe instytucje krajowe i europejskie. To ogólnopolskie, niekomercyjne przedsięwzięcie, mające na celu promocję polskich produktów na rynku europejskim.

Drutex to jedna z największych firm na Pomorzu. Jej możliwości produkcyjne sięgają 7 tys. okien na dobę, co czyni firmę niekwestionowanym liderem w branży stolarki w Europie. Bytowska firma zapewnia najkrótsze na rynku terminy realizacji zamówień - do 7 dni w całej Europie.

W ubiegłym roku sprzedaż wyrobów firmy Drutex osiągnęła wartość 620 mln zł, z czego około 70 proc. przypada na rynki zagraniczne, nawet tak egzotyczne jak Meksyk czy Australia.

Mateusz Tkarski

 

polecane: Afera Amber Gold - liczby, które szokują

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie