reklama

Leszek Bonna zastępcą marszałka Struka. Kandydaturę przyjęto głosami KO. Piotr Karczewski wybrany wiceprzewodniczącym ponad podziałami

Karol UlicznyZaktualizowano 
W głosowaniu tajnym niespodzianki nie było. Radni zdecydowali o powierzeniu stanowiska członka zarządu woj. pomorskiego Leszkowi Bonnie. „Za” kandydaturą głosowało 20 radnych, 8 członków Sejmiku wstrzymało się od głosu. Karolina Misztal
Leszek Bonna został nowym wicemarszałkiem woj. pomorskiego. Na piątkowej sesji nadzwyczajnej, kandydaturę radnego Koalicji Obywatelskiej przegłosowali radni Sejmiku.

Dla chojniczanina to czwarta kadencja w Sejmiku Województwa Pomorskiego. W obecnej pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Budżetu i Finansów, był także członkiem Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Rodziny. Leszek Bonna to absolwent Wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Gdańskiej. Obecnie pracuje w Szpitalu Specjalistycznym im. J. K. Łukowicza w Chojnicach na stanowisku dyrektora.

Leszek Bonna zastępcą marszałka Struka. Kandydaturę przyjęto...

- W 2000 r. z grupą lekarzy stworzył przychodnię podstawowej opieki zdrowotnej, której działalność zakończyła się sukcesem. Jest dyrektorem szpitala w Chojnicach. Poprzez wdrożenie szeregu rozwiązań udało mu się powstrzymać lawinowy przyrost zobowiązań placówki oraz podnieść jakość świadczonych usług. Jest i był aktywnym uczestnikiem życia społecznego. W 1994 r. został współzałożycielem Fundacji „Dla Zdrowia”. Był także jednym ze współorganizatorów hospicjum na bazie dawnego obiektu poszpitalnego. Jego działalność społeczna pozwala identyfikować go jako człowieka empatycznego, zainteresowanego rozwojem lokalnej społeczności. Ciągle podnosi swoje kwalifikacje. Posiada odpowiednią wiedzę i wykształcenie, dlatego wnoszę o dokonanie wyboru pana Leszka Bonny na wicemarszałka woj. pomorskiego – przedstawił kandydaturę marszałek Mieczysław Struk.

Sesja nadzwyczajna sejmiku zaczęła się od wybrania komisji skrutacyjnej, z radną Martą Cymańską jako przewodniczącą. Jedyne pytanie do kandydata miał Roman Dambek. Członek klubu PiS chciał poznać szczegóły dotychczasowej działalności politycznej Bonny.

- W moim bogatym życiorysie politycznym, byłem członkiem partii lewicowej, a później Platformy Obywatelskiej – krótko odpowiedział kandydat.

W głosowaniu tajnym niespodzianki nie było. Radni zdecydowali o powierzeniu stanowiska członka zarządu woj. pomorskiego Leszkowi Bonnie. „Za” kandydaturą głosowało 20 radnych, 8 członków Sejmiku wstrzymało się od głosu.

To wielki zaszczyt i honor zasiadać w zarządzie woj. pomorskiego, najpiękniejszego regionu Rzeczypospolitej, gdzie stolicą jest historyczne miasto Gdańsk - mówił Leszek Bonna. - Marszałku kochany, drodzy radni. Chciałbym podziękować za wielki kredyt zaufania.

Kredyty mają to do siebie, że trzeba je spłacać - dodał. - I tak zamierzam robić. Zamierzam wykorzystać nieograniczone zasoby wiedzy pracowników urzędu. Nie będzie to możliwe bez „teamu” marszałka. Cieszę się, że mogę być jego członkiem. Mam nadzieję, że będziemy budować silne gospodarczo, dobrze skomunikowane i ekologiczne Pomorze. Nie dajmy się podzielić, nie dajmy się stygmatyzować.

Na czas pracy w zarządzie województwa Leszek Bonna zostanie urlopowany w chojnickim szpitalu. Jak informuje, na razie przejmie obowiązki w zakresie gospodarki oraz infrastruktury po Ryszardzie Świlskim, który z Sejmiku przeniósł się do Senatu. O ewentualnej zmianie zakresu pracy będzie w późniejszym czasie decydować marszałek.

Na tej samej sesji funkcję wiceprzewodniczącego Sejmiku objął radny Piotr Karczewski, były społeczny doradca szefa kancelarii Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Było to kolejne podejście do powierzenia członkowi Prawa i Sprawiedliwości miejsca w prezydium organu uchwałodawczego rady. Kandydaturę przyjęto 24 głosami „za”, przy jednym „przeciw” oraz trzech „wstrzymujących się”. Nowy wiceprzewodniczący wyznał, że współpraca pomiędzy KO a PiS w Sejmiku może wejść w nowy etap.

- 13 radnych koalicji było „za”, za co im bardzo dziękuję – mówi Piotr Karczewski. - Uważam, że powinniśmy się wspierać. Przede wszystkim szukać takich rozwiązań, które będą skutkować wykorzystaniem środków rządowych na nowe inwestycje, takie jak Trasa Kaszubska, obwodnica Metropolitalna, ale również droga wojewódzka nr 221 z Kolbud do Kościerzyny, która jest w kiepskim stanie.

POLECAMY w SERWISIE DZIENNIKBALTYCKI.PL:

Flesz - nowi marszałkowie Sejmu i Senatu, sukces opozycji

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

M
Malarz pokojowy

Ktorej lewicowej?PZPR? Fajnie byłoby wiedzieć.

Dodaj ogłoszenie