Lekkoatletyka. Wygrana Natalii Kaczmarek w Marsylii na 400 metrów

Paweł Wiśniewski
Natalia Kaczmarek wygrała mityng w Marsylii
Natalia Kaczmarek wygrała mityng w Marsylii Lucyna Nenow
Podczas mityngu lekkoatletycznego w Marsylii, mistrzyni olimpijska w sztafecie mieszanej 4x400 metrów i wicemistrzyni olimpijska w kobiecej sztafecie 4x400 metrów Natalia Kaczmarek wygrała bieg na dystansie 400 metrów w czasie 51.25. Na stadionie „Stade Pierre-Delort” Polka nie dała żadnych szans, wyprzedzając drugą na mecie, Sokhna Lacoste z Francji aż o 0.37 sekundy.

Mityng w Marsylii zaliczany jest do cyklu „World Athletics Continental Tour 2022”. Natalia Kaczmarek uzyskała tu czas identyczny - 51.25, jak w biegu finałowym niedawnych mistrzostw Polski (10 czerwca).

Bieg na 800 metrów wygrała Anna Wielgosz w 2:01.87, a przypomnijmy, że w tym sezonie ustanowiła już wartościowy rekord życiowy 1:59.84. W tej konkurencji w roli pacemakera wystąpiła inna Polka, Agata Kołakowska.

Już jutro, tj. 16 czerwca br., na mityngu w Kopenhadze zobaczymy m.in. naszego czołowego sprintera Przemysława Słowikowskiego, który w miniony wtorek wygrał zawody w Kladnie koło Pragi - 100 metrów pokonał w 10.25, najszybciej w tym sezonie.