Lekkoatleci z Pomorza wrócili z medalami z Krakowa

Szymon Szadurski
Angelika Cichocka
Angelika Cichocka Przemysław Świderski/Polska Press/Dziennik Bałtycki
Cztery złote medale i wiele miejsc na niższych szczeblach podium wywalczyli pomorscy lekkoatleci podczas mistrzostw Polski w Krakowie.

Już pierwszego dnia zakończonych właśnie zawodów miłą niespodziankę sprawił Przemysław Słowikowski, 21-letni sprinter Floty Gdynia, wygrywając silnie obsadzony finał na 100 m. Wynikiem 10,39 s. poprawił też rekord życiowy.

- Cieszę się z tego niespodziewanego sukcesu, pracowałem na to cały rok - mówi Przemysław Słowikowski. - Teraz razem z kolegami z reprezentacji Polski wybieram się na zawody Diamentowej Ligi do Londynu, aby powalczyć o minimum kwalifikacyjne do sztafety 4x100 m na mistrzostwa świata w Pekinie.

Złoty medal zdobył też Artur Noga (SKLA Sopot), który 110 m przez płotki przebiegł w czasie 13,39 s. Jego klubowy kolega Patryk Dobek w biegu na 400 m przez płotki triumfował, osiągając wynik 50,8 s. W rzucie oszczepem pań całe podium obsadziły reprezentantki Trójmiasta. Wygrała zaledwie 21-letnia Marcelina Witek z SKLA Sopot z wynikiem 56,8 m. Za nią uplasowały się Marta Kąkol (AZS-AWFiS Gdańsk, 56,34 m) oraz Urszula Jakimowicz (SKLA, 53,17 m). W tej samej konkurencji wśród mężczyzn po srebro sięgnął Krystian Bondarenko (AZS-AWFiS, 78,06 m). Olga Frącko-wiak (AZS-AWFiS) była druga w skoku o tyczce. Marta Jeschke (SKLA) dobiegła w czasie 23,27 s na drugim miejscu w finale 200 m i także na jej szyi zawisł srebrny medal.

Z bardzo dobrej strony pokazały się biegaczki długodystansowe z Pomorza. Dominika Nowakowska (LKB Braci Petk Lębork), osiągając czas 15:46, 20 min, wywalczyła srebro na dystansie 5000 m. Angelika Cichocka (SKLA), sięgnęła po srebrne medale na 800 m i 1500 m, notując wyniki odpowiednio 2:03,28 min oraz 4:12,71 min. Do medalowego dorobku Pomorza swoją cegiełkę dołożyła Synthia Ellward (Flota Gdynia). Zawodniczka ta zdobyła z czasem 2:04,72 min brąz na 800 m.