Lekkoatleci wywalczyli 4 medale

Biegacze z Kościerskiego PCM Remus znakomicie zaprezentowali się w czasie Finałów Wojewódzkich Igrzysk w Biegach Przełajowych, które odbyły się w Gdyni.

Nasza reprezentacja wywalczyła tam cztery medale. W Gdyni rywalizowali biegacze ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz placówek ponadgimnazjalnych. Pierwszy medal wywalczyła Natalia Felskowska z SP nr 1 w Kościerzynie, która na dystansie 800 metrów zajęła drugie miejsce.

Paweł Dobberstein z SP nr 1, który rywalizował w tej samej kategorii na dystansie 1000 m., wywalczył również srebrny krążek. Wśród gimnazjalistów najlepiej wypadła Marta Felskowska z Gimnazjum Prymus w Kościerzynie. Zawodniczka dystans 1000 metrów ukończyła na trzeciej pozycji. Najlepszy wynik zanotowała Weronika Lizakowska z PZS nr 1 w Kościerzynie, która wśród zawodników szkół ponadgimnazjalnych nie miała sobie równych. Nasza lekkoatletka ukończyła bieg na 1000 metrów na pierwszej pozycji.

- To jest wielki sukces - mówi Wojciech Pobłocki, trener kościerskich biegaczy. - Wszyscy medaliści zasługują na pochwałę. Szczególnie cieszę się z wygranej Weroniki Lizakowskiej, która wygrała bieg, w którym walczyły trzy medalistki mistrzostw Polski.